Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kúpeľný hotel Palace na Sliači, ktorý sa stal od 1. mája karanténnym centrom pre repatriantov. Riaditeľ a predseda predstavenstva Jozef Udič zaviedol v hoteli počas niekoľkých hodín výnimočný režim a v priebehu dňa prijali prvých 143 repatriantov v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2. Bratislava, 3. máj 2020.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/Kúpele Sliač
2. februára 2021 Ministerstvo zdravotníctva od Zdravotnickespravy.skSITA

Ak ste prekonali koronavírus, mohli by ste mať nárok na postcovidovú liečbu v kúpeľoch

Ak materiál prejde zrýchleným legislatívnym konaním, takáto starostlivosť by mohla byť reálna v praxi už o dva týždne.

Štát chce pacientom umožniť postcovidovú liečbu v kúpeľoch. Ministerstvo zdravotníctva SR pracuje na tom, aby sa mali kde liečiť pacienti, ktorým po prekonaní ochorenia ostali vážne zdravotné následky.

Rezort rokuje s Asociáciou slovenských kúpeľov a pripravuje legislatívnu zmenu. Informovala o tom hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Rokujú aj s kúpeľmi

Odborníci z ministerstva so zástupcami kúpeľov prerokúvajú primárne diagnózy, ktoré by mali byť preplácané zo strany zdravotných poisťovní v kúpeľnej postcovidovej liečbe.

Diskutujeme o tom, pre aký okruh pacientov a s akými konkrétnymi diagnózami by mala byť kúpeľná liečba poskytovaná,“ uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura doplnil, že rezort v súčasnosti navrhuje jednu indikáciu, ktorá sa týka problémov s dýchacími cestami. „Vedieme zároveň naďalej odborné diskusie aj o tom, aby takýto zoznam bol rozšírený,“ doplnil.

Novela zákona

Kúpeľnou postcovidovou liečbou sa zaoberá novela zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia.

Aktuálne je vo vnútrorezortnom pripomienkovom konaní. Ak materiál prejde zrýchleným legislatívnym konaním, takáto starostlivosť by mohla byť reálna v praxi už o dva týždne.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.