Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
koronavirus nemocnice hospitalizácie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Christoph Soeder/dpa via AP
30. decembra 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Anglicko posilňuje nemocničné kapacity, obáva sa vysoko nákazlivého variantu koronavírusu

Britská Národná zdravotná služba začne tento týždeň v ôsmich nemocniciach po celom Anglicku zriaďovať dočasné krízové centrá, z ktorých každé bude mať kapacitu približne sto pacientov.

Britská Národná zdravotná služba (NHS) buduje v nemocniciach po celej krajine dočasné zariadenia, aby sa pripravila na možný nárast pacientov s ochorením COVID-19 v čase, keď vysoko nákazlivý variant koronavírusu vedie k novej vlne infekcií.

Vo Veľkej Británii v stredu potvrdili rekordných 183 037 nových prípadov nákazy, čo bolo o 32 percent viac ako deň predtým. Prvotné údaje síce naznačujú, že omikron so sebou nesie nižšie riziko vážneho priebehu ochorenia než skoršie varianty, predstavitelia verejného zdravotníctva sa však domnievajú, že veľký počet infekcií by aj tak mohol spôsobiť skokový nárast hospitalizácií a úmrtí.

NHS začne tento týždeň v ôsmich nemocniciach po celom Anglicku zriaďovať krízové centrá, z ktorých každé bude mať kapacitu približne sto pacientov. Pracujú tiež na zabezpečení až štyritisíc lôžok, ktoré by mohli byť potrebné v prípade mimoriadne rýchleho šírenia vírusu.

Zatiaľ presne nevieme, koľkí z tých, ktorí sa nakazia vírusom, budú potrebovať nemocničnú liečbu. Vzhľadom na počet infekcií však nemôžme čakať, kým to zistíme, aby sme začali konať. Preto sa odo dneška začína pracovať na tom, aby boli tieto zariadenia k dispozícii,“ uviedol predstaviteľ NHS Stephen Powis.

Podľa vládnych údajov sa v Anglicku počet osôb hospitalizovaných s diagnózou COVID-19 v stredu zvýšil na 10 462 zo 7 366 hospitalizovaných 24. decembra. Číslo zo stredy bolo najvyššie od 1. marca, je to však stále výrazne menej ako rekordných 34 336 zaznamenaných 18. januára.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.