Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SKZZ: Poïakovanie poslancom a vláde SR Polícia a členovia Záchrannej zdravotnej služby SR počas poïakovania poslancom Národnej rady SR a vláde SR za všetko, čo pre záchranárov a zdravotníkov v rámci posledných dvoch rokov urobili. Poïakovanie sa uskutočnilo pred Národnou radou SR z dôvodu neriešenia podmienok záchranárov a neriešenia ich odlivu zo záchraniek a zo Slovenska.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
25. januára 2022 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Asociácia dopravnej zdravotnej služby oslovila listom Hegera, žiada odmeny pre vodičov sanitiek

Asociácia už pred Vianocami upozorňovala na diskriminačné nezaradenie vodičov do skupiny oprávnených poberateľov odmeny.

Asociácia dopravnej zdravotnej služby (ADZS) sa rozhodla otvoreným listom osloviť predsedu vlády SR Eduarda Hegera vo veci riešenia problematiky nevyplatenia finančných príspevkov vo forme 350-eurových odmien tým profesionálnym pracovníkom dopravnej zdravotnej a záchrannej zdravotnej služby, ktorí v súlade s platnou legislatívou pre výkon svojej práce nemusia spĺňať kritérium zaradenia medzi zdravotníckych pracovníkov. Informoval o tom predseda ADZS Michal Bahelka.

Asociácia už pred Vianocami upozorňovala na diskriminačné nezaradenie vodičov dopravnej zdravotnej a záchrannej zdravotnej služby do skupiny oprávnených poberateľov odmeny. Nápravu prisľúbil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Podľa nám dostupných informácií však k predloženiu takéhoto návrhu na rokovanie vlády Slovenskej republiky zo strany Ministerstva zdravotníctva SR k dnešnému dňu stále nedošlo, a to i napriek skutočnosti, že od prijatia pôvodného návrhu uplynul už viac ako mesiac,“ poznamenal Bahelka k motivácii napísania otvoreného listu premiérovi Hegerovi.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.