Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
personál, nemocnica, zdravotníci
Foto: ilustračné, Gettyimages
29. apríla 2022 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Asociácia nemocníc odporučí svojim členom podpísať dodatky iba s dvomi zdravotnými poisťovňami

ANS podmienečne súhlasí s ponukami zdravotných poisťovní Dôvera a Union.

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) odporučí svojim členom podpísať dodatky so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. S návrhom Všeobecnej zdravotnej poisťovne nesúhlasí. Uviedla to v stanovisku k ponukám zdravotným poisťovní na kompenzáciu mzdového navýšenia a nárastu prevádzkových nákladov na tento rok.

ANS podmienečne súhlasí s ponukami zdravotných poisťovní Dôvera a Union. „V prípade, že dofinancovanie zdravotníctva bude vyššie ako rezerva vo výške 100 mil. eur už uvoľnená do systému prostredníctvom platby za poistencov štátu, bude ANS rokovať s obomi zdravotnými poisťovňami o ďalšom navýšení,“ píše sa v stanovisku.

S predloženou ponukou Všeobecnej zdravotnej poisťovne ANS nesúhlasí, lebo návrh neprináša medziročné navýšenie úhrad pre nemocnice ANS ako celok a nepokrýva oprávnené zvýšené náklady.

Ak sa v priebehu mája obidvaja aktéri nedohodnú na úprave zmluvných podmienok, ANS upozorňuje, že bude nútená odporučiť svojim členom vypovedať zmluvy s touto poisťovňou.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.