Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
zdravotníci lekári osetrovatelia sestri medici
Foto: ilustračné, GettyImages
12. júla 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Asociácia štátnych nemocníc SR má nového prezidenta, je ním Mongi Msolly

Na stretnutí sa okrem zástupcov štátnych nemocníc zúčastnili aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a štátni tajomníci.

Asociácia štátnych nemocníc Slovenskej republiky (AŠN SR) má nového prezidenta. Stal sa ním riaditeľ Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb Mongi Msolly, členovia asociácie ho zvolili na členskej schôdzi.

Ďalšou členkou predstavenstva je riaditeľka FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici Miriam Lapuníková a novým členom sa stal riaditeľ Univerzitnej nemocnice v Bratislave Roland Schaller. Informovala o tom hovorkyňa AŠN SR Ivana Vaněková.

Minister aj štátni tajomníci

Na stretnutí sa okrem zástupcov štátnych nemocníc zúčastnili aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a štátni tajomníci Jana Ježíková a Kamil Száz.

Som veľmi rád, že záujem o spoluprácu a dialóg s platformou štátnych nemocníc vyjadrilo vedenie rezortu aj osobnou účasťou na našej členskej schôdzi. Asociácia chce byť partnerom, ktorý bude ministerstvu prinášať konštruktívne návrhy na potrebné zmeny odkomunikované za všetkých jej členov,“ povedal jej nový prezident Mongi Msolly.

Rokovania a diskusie

Predmetom rokovaní boli tiež príprava štátnych zdravotníckych zariadení na prípadnú tretiu vlnu ochorenia COVID-19 a s tým spojená spolupráca medzi štátnymi a súkromnými nemocnicami či ďalší postup v očkovaní.

Diskutovalo sa aj o príplatkoch pre zamestnancov na covidových pracoviskách, optimalizácii siete nemocníc a o riešení nedostatku sestier a lekárov špecialistov na Slovensku.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.