Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica banska bystrica.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com
17. marca 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Banskobystrické nemocnice majú staronových riaditeľov, výberové konania obaja obhájili

Post riaditeľky Rooseveltovej nemocnice obhájila Miriam Lapuníková a post šéfa detskej nemocnice Juraj Gallo.

Vo vedení Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) v Banskej Bystrici a vo vedení Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFNsP) Banská Bystrica by mali ostať pôvodní riaditelia. Vyplýva to zo zverejnených výsledkov výberových konaní na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva SR.

Miriam Lapuníková miesto riaditeľky Rooseveltovej nemocnice obhájila spomedzi troch uchádzačov a miesto riaditeľa detskej nemocnice Juraj Gallo, pričom na toto miesto sa prihlásil len tento jeden uchádzač.

Vyjadril sa aj primátor

K správe sa už vyjadril na sociálnej sieti aj primátor Banskej Bystrice Ján Nosko, ktorý túto informáciu uvítal. „Obaja boli úspešní vo výberových konaniach a verím, že táto skutočnosť bude znamenať aj ich opätovné vymenovanie za riaditeľov našich nemocníc,“ dodal primátor.

V Rooseveltovej nemocnici sa pod vedením Miriam Lapuníkovej podarilo napríklad zrekonštruovať Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny, vybudovať vzdelávacie centrum EDUKA či rozšíriť roboticky asistovanú chirurgiu. Zároveň pripravila všetko potrebné na najrozsiahlejšiu rekonštrukciu nemocnice, ktorá pod jej vedením patrí k najlepším nemocniciam v kategórii štátnych, univerzitných a fakultných nemocníc s najvyššou spokojnosťou pacientov a je najtransparentnejšia,“ uviedol Nosko.

Aj vďaka zásluhe riaditeľa Juraja Galla sa dnes realizuje druhá etapa modernizácie jednej z troch koncových nemocníc, ktorá poskytuje komplexnú starostlivosť o detského pacienta,“ konštatoval primátor.

Výberové konania

Bývalú riaditeľku FNsP FDR Lapuníkovú odvolal a zároveň poveril dočasne vedením minister zdravotníctva ešte v septembri 2020, pričom výberové konanie na túto pozíciu vyhlásilo ministerstvo zdravotníctva aj v januári tohto roka.

Bývalého riaditeľa DFNsP Galla odvolal minister v októbri minulého roka a prvé výberové konanie na obsadenie miesta štatutárneho orgánu tejto štátnej príspevkovej organizácie sa uskutočnilo 30. novembra. Z dvoch uchádzačov, medzi ktorými bol aj odvolaný a zároveň poverený riaditeľ, podľa výberovej komisie nikto neuspel.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.