Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZDRAVOTNÍCTVO: Parkovisko pred urgentným príjmom rozostavanej Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky. Bratislave, 9. marec 2022.
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Stavba Nemocnice Bory. Foto: SITA/Branislav Bibel
9. marca 2022 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Bratislavská Nemocnica Bory je už takmer hotová, otvorenie je v pláne v roku 2023

Nemocnica bude zamestnávať celkovo 1 400 ľudí.

Nemocnica Bory v Bratislave je dokončená na viac ako 70 percent, otvoriť ju plánujú v marci 2023. V tlačovej správe o tom informovala komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare Jana Fedáková.

Aktuálne sú v nemocnici už obsadené všetky pozície klinických lídrov a takmer všetky pozície primárov. Rovnako tak sú obsadené pozície manažérov ošetrovateľstva a väčšina pozícií vedúcich sestier,“ uviedla s tým, že aktuálne prebieha výber na posty manažérov klastrov.

ZDRAVOTNÍCTVO: Budúca hybridná operačná sála počas prehliadky rozostavanej Nemocnice Bory v Bratislave. Bratislave, 9. marec 2022.
Stavba Nemocnice Bory.Foto: SITA/Branislav Bibel

Nábor sestier sa začne v krátkom čase a bude trvať až do otvorenia nemocnice, keďže jednotlivé pracoviská sa budú otvárať postupne,“ dodala.

Zdravotnícki pracovníci

V Nemocnici Bory plánujeme zamestnať celkovo 1 400 ľudí, z toho bude 320 lekárov, 440 zdravotných sestier, 470 ostatných zdravotníckych pracovníkov a 170 administratívnych a prevádzkových zamestnancov,“ skonštatoval medicínsky riaditeľ nemocnice Róbert Hill.

ZDRAVOTNÍCTVO: Interiér lôžkovej časti rozostavanej Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky. Bratislave, 9. marec 2022.
Stavba Nemocnice Bory.Foto: SITA/Branislav Bibel

Na pozíciu šéfa klinického úseku pre anestéziológiu a intenzívnu medicínu nastupuje český profesor Vladimír Černý. Ďalším klinickým lídrom bude Ivan Vulev, ktorý v Bratislave vedie Centrum intervenčnej rádiológie a endovaskulárnej liečby.

Budúcim primárom traumatológie sa stane Roman Hunák, riaditeľkou ošetrovateľstva sa stáva Alena Kendrick a bývalá prezidentka Slovenskej spoločnosti sestier a pôrodných asistentiek Andrea Bučuričová bude ako manažérka viesť ošetrovateľstvo na pracoviskách intenzívnej medicíny.

ZDRAVOTNÍCTVO: Stavebné práce na lôžkovej časti rozostavanej Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky. Bratislave
Stavba Nemocnice Bory.Foto: SITA/Branislav Bibel

Výbery na pozície

Momentálne prebiehajú výbery na pozície na všetkých úsekoch nemocnice, prioritne sa však zameriavajú na tie pracoviská, ktoré sa otvárajú ako prvé, teda napríklad rádioterapia, fyzioterapia či ambulancie.

Nemocnica bude mať viac ako 30 medicínskych špecializácií, šesť komplexných multidisciplinárnych programov a 400 lôžok.  Plánujú v nej uskutočniť 35-tisíc hospitalizácií ročne a 350-tisíc ambulantných vyšetrení.

ZDRAVOTNÍCTVO: Heliport Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky. Bratislave, 9. marec 2022.
Stavba Nemocnice Bory.Foto: SITA/Branislav Bibel

V júni tohto roka je naplánovaný začiatok inštalácie medicínskej techniky, v júli by mal nastúpiť prvý nemedicínsky personál a v októbri by sa mala skončiť kolaudácia. Vo februári budúceho roka by mal do práce nastupovať prvý medicínsky personál a nemocnica tiež spustí registráciu pacientov.

Spúšťanie do prevádzky

Nemocnicu Bory budú spúšťať do prevádzky počas deviatich mesiacov v etapách – od menej náročných činností až po tie komplexnejšie. Ako prvé budú otvorené ambulancie a rádiodiagnostická časť, po nich bude nasledovať jednodňová chirurgia.

ZDRAVOTNÍCTVO: Hlavný vstup rozostavanej Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky. Bratislave
Stavba Nemocnice Bory.Foto: SITA/Branislav Bibel

S rozbehom rádiodiagnostiky nemocnica zároveň otvorí aj pracovisko radiačnej onkológie, ktoré bude mať k dispozícii unikátny prístroj CyberKnife (kybernetický nôž),“ uviedla Fedáková.

Súčasne so spúšťaním prvých pracovísk sa v nemocnici budú pripravovať i na otvorenie lôžkovej časti, spoločne s oddelením anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Otvorenie gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je naplánované na leto 2023 a spustenie urgentu na jeseň budúceho roku. Dovtedy pôjde nemocnica v režime prevažne plánovaných výkonov.

ZDRAVOTNÍCTVO: Fasáda a hlavný vstup rozostavanej Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky. Bratislave, 9. marec 2022.
Stavba Nemocnice Bory.Foto: SITA/Branislav Bibel
ZDRAVOTNÍCTVO: Parkovisko pred urgentným príjmom a časť obytného súboru Bory (v pozadí) počas prehliadky rozostavanej Nemocnice Bory v Bratislave. Bratislave, 9. marec 2022.
Stavba Nemocnice BoryFoto: SITA/Branislav Bibel
ZDRAVOTNÍCTVO: Parkovisko pred urgentným príjmom rozostavanej Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky. Bratislave, 9. marec 2022.
Stavba Nemocnice Bory.Foto: SITA/Branislav Bibel

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.