Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predseda strany Dobrá voľba a umiernení Tomáš Drucker počas tlačovej konferencie strany Dobrá voľba a umiernení na tému: Nové informácie o pôsobení JUDr. Miškoviča na Slovenskom pozemkovom fonde a zhodnotenie plnenia programového vyhlásenia vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera v oblasti Transparentnosť. Bratislava
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Branislav Bibel
1. apríla 2022 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Čerpanie peňazí z plánu obnovy považuje Drucker za ohrozené

O najväčších investíciách, výstavbe a rekonštrukciách nemocníc chce ministerstvo informovať komplexne až po analýze aktuálnych informácií.

Podstatná časť peňazí z plánu obnovy pôvodne určených pre slovenské nemocnice sa má presunúť mimo zdravotníctva. Na sociálnej sieti to uviedol predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker.

Ako napísal Drucker, ministerstvo zdravotníctva plánovalo pripraviť zoznam nemocníc pre čerpanie plánu obnovy ešte na prelome rokov a zverejniť ho malo na konci prvého štvrťroku. Plán stále nie je zverejnený, neexistuje odborné pripomienkovanie ani naštartovanie projektov.

Upozornil na to, že aj v týchto dňoch minister Lengvarský na otázku, či postaví štát Rázsochy, alebo vezme peniaze z plánu obnovy a pošle ich Pente na Bory, nevedel odpovedať.

Podľa Druckera je miliarda do obnovy a výstavby nemocníc neopakovateľnou šancou, lenže dôvody na pochybnosti sú veľké, keďže okolo plánu obnovy v zdravotníctve je ticho.

Ministerstvo zdravotníctva poskytlo agentúre SITA k uvedeným tvrdeniam stanovisko, v ktorom pripomína, že „peniaze je možné čerpať vďaka vlaňajšej schválenej reforme nemocníc, ktorú pán exminister verejne spochybňoval. Práve vďaka jej schváleniu je možné, aby sa nemocnice, a nielen tie, o európske peniaze z Plánu obnovy a odolnosti dnes mohli uchádzať.“ O najväčších investíciách, výstavbe a rekonštrukciách nemocníc chce ministerstvo informovať komplexne až po analýze aktuálnych informácií.

Rezort zdravotníctva vo svojom stanovisku podotkol, že prípadné hypotetické presuny medzi jednotlivými komponentmi či rezortami sú v rámci Plánu obnovy a odolnosti možné až po intenzívnej diskusii s Európskou komisiou a podliehajú jej explicitnému schváleniu.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.