Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Články

Prešovský a Košický kraj patria aktuálne k pandémiou najviac postihnutým oblastiam na Slovensku

Popradská nemocnica je pripravená rozšíriť COVID oddelenia o ďalšie lôžka

26. januára 2022 Zdravotnícke zariadenia

Nemocnica hovorí o možnom presune personálu či zlučovaní oddelení v rámci zabezpečenia zdravotnej starostlivosti na COVID oddeleniach. Nemocnica v Poprade je v súvislosti s prípravou na ďalšiu vlnu pandémie pripravená rozšíriť COVID oddelenia o ďalšie lôžka. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda, na oddelení so špeciálnym režimom by k súčasným 32 lôžkam (Zobraziť celý článok)

Sanatorium polianka tatry.jpg

V uplynulom roku liečili v sanatóriu v Tatranskej Polianke 800 pacientov po prekonaní ochorenia COVID-19

26. januára 2022 Zdravotnícke zariadenia

Priemerný vek pacientov bol 56 rokov, väčšiu časť z nich tvorili ženy. Počet pacientov s klasickým respiračným ochorením, ktorí sa chodievali pravidelne liečiť do Vysokých Tatier, zamiešali vlani pacienti po prekonaní ochorenia COVID-19. V Sanatóriu Dr. Guhra v Tatranskej Polianke, ktoré je zároveň jediným špecializovaným Strediskom respiračnej fyzioterapie na Slovensku, absolvovalo liečbu či doliečenie takmer (Zobraziť celý článok)

++

Digitálny COVID preukaz EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

25. januára 2022 Správy

Po skončení platnosti preukazu bude osoba v režime základ, teda ako keby nebola zaočkovaná, podaním posilňujúcej dávky vakcíny sa platnosť automaticky predĺži. Digitálny COVID preukaz Európskej únie (EÚ) o očkovaní bude platiť deväť mesiacov. Európska komisia totiž od 1. februára nastavila jednotné pravidlá pre dobu platnosti preukazu. Ako informuje Ministerstvo zdravotníctva SR, toto obmedzenie bude (Zobraziť celý článok)

Rada Európskej únie nariadenie Európska agentúra pre lieky

Rada prijala nariadenie revidujúce mandát Európskej agentúry pre lieky

25. januára 2022 Správy

Schválenie silnejšieho mandátu pre EMA je súčasťou balíka opatrení v oblasti európskej zdravotnej únie, ktorý Komisia navrhla v novembri 2020. V rámci pokračujúceho úsilia o vybudovanie silnej európskej zdravotnej únie dnes Rada Európskej únie prijala nariadenie, ktorým sa reviduje mandát Európskej agentúry pre lieky (EMA). Informuje o tom webstránka Európskej komisie. Rada tým podnikla dôležitý (Zobraziť celý článok)

zubar lekar prehliadka

Starostlivosť u zubára bude hradená aj bez vlaňajšej preventívnej prehliadky

25. januára 2022 Správy

Ministerstvo zdravotníctva SR vyšlo občanom aj lekárom v ústrety pre možnú sťaženú dostupnosť k preventívnej zdravotnej starostlivosti počas ochorenia či domácej izolácie z dôvodu pandémie COVID-19. Aj tento rok majú nárok na plne hradené zdravotné výkony v základnom prevedení pri liečbe zubného kazu z verejného zdravotného poistenia aj tí pacienti, ktorí minulý rok neabsolvoval preventívnu prehliadku. V tlačovej správe na to (Zobraziť celý článok)

SKZZ: Poïakovanie poslancom a vláde SR Polícia a členovia Záchrannej zdravotnej služby SR počas poïakovania poslancom Národnej rady SR a vláde SR za všetko, čo pre záchranárov a zdravotníkov v rámci posledných dvoch rokov urobili. Poïakovanie sa uskutočnilo pred Národnou radou SR z dôvodu neriešenia podmienok záchranárov a neriešenia ich odlivu zo záchraniek a zo Slovenska.

Asociácia dopravnej zdravotnej služby oslovila listom Hegera, žiada odmeny pre vodičov sanitiek

25. januára 2022 Správy

Asociácia už pred Vianocami upozorňovala na diskriminačné nezaradenie vodičov do skupiny oprávnených poberateľov odmeny. Asociácia dopravnej zdravotnej služby (ADZS) sa rozhodla otvoreným listom osloviť predsedu vlády SR Eduarda Hegera vo veci riešenia problematiky nevyplatenia finančných príspevkov vo forme 350-eurových odmien tým profesionálnym pracovníkom dopravnej zdravotnej a záchrannej zdravotnej služby, ktorí v súlade s platnou legislatívou (Zobraziť celý článok)

Koronavirus testovanie izolacia karantena

Domáca izolácia bude kratšia, namiesto 10 dní musíte doma zostať už len 5

24. januára 2022 Správy

Po ukončení domácej izolácie musí osoba, ak je staršia ako 6 rokov, nosiť na verejnosti 5 dní respirátor FFP2. Dĺžka domácej izolácie pozitívnej osoby sa skracuje z 10 na 5 dní. Vyplýva to z novej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR k izolácii pozitívnych osôb a karanténe úzkych kontaktov, ktorá začne platiť v utorok 25. januára. Informovala (Zobraziť celý článok)

rakovina

V Európe je milión nediagnostikovaných prípadov rakoviny, dôvodom je koronavírus

23. januára 2022 Správy

Európska organizácia boja proti rakovine (ECO) spúšťa novú kampaň, ktorej cieľom je vyzvať verejnosť a ostatných, aby zabránili koronavírusu mariť boj proti rakovine. Koronavírus spôsobil vo svete veľa problémov a týkajú sa aj diagnostiky rakoviny. Pre koronavírus v Európe ostáva nediagnostikovaných až milión prípadov. ECO spúšťa novú kampaň Čas konať. Apeluje ňou na verejnosť, onkologických (Zobraziť celý článok)

Zdravotné stredisko Spišska Stará Ves

Spišská Stará Ves má nové centrum zdravotnej starostlivosti, investovalo sa viac ako 800-tisíc eur

22. januára 2022 Zdravotnícke zariadenia

Centrum vzniklo rekonštrukciou pôvodného zdravotného strediska. Obyvatelia Spišskej Starej Vsi už môžu naplno využívať Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti. Vzniklo rekonštrukciou pôvodného zdravotného strediska a poputovalo naň 855-tisíc eur. Budova bola skolaudovaná už koncom novembra, otvorili ju v decembri. Centrum vzniklo v priestoroch zdravotného strediska z 50. rokov, avšak budova bola v zlom technickom stave. Samotná (Zobraziť celý článok)

Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.