Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Články

Fnsp za_nove pristroje skvalitnuju diagnostiku roznych ochoreni u najmensich novorodeniatok az dospelych pacientov.jpg

Kvalitnejšia diagnostika pacientov vďaka novým prístrojom

23. septembra 2021 Správy

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zakúpila štyri nové sonografické prístroje v celkovej sume 117-tisíc eur. Moderné diagnostické vybavenie skvalitní zdravotnú starostlivosť pre pacientov oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, urgentného príjmu, novorodeneckého oddelenia a pediatrickej ortopédie. Investícia je financovaná z kapitálových prostriedkov Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky. (Zobraziť celý článok)

Kvapka krvi môže deťom so spinálnou svalovou atrofiou zmeniť život

Kvapka krvi môže deťom so spinálnou svalovou atrofiou zmeniť život

21. septembra 2021 Správy

Novorodenecký skríning pre SMA pritom spĺňa kritériá na zahrnutie do rutinného skríningu počas prvých dní života dieťaťa. Spinálna svalová atrofia (SMA) je síce zriedkavé ochorenie, patrí však medzi najčastejšie príčiny smrti u detí v kojeneckom veku. Toto ochorenie sa dá odhaliť z kvapky krvi, dôležitá je však najmä včasná diagnostika. Skríningové centrum novorodencov SR v (Zobraziť celý článok)

Lekári povolanie povinnost grecko

Rozhodujúca časť lekárov už podpísala deklaráciu o nadčasoch, tá skomplikuje situáciu nemocniciam

21. septembra 2021 Správy

Chod nemocníc je pritom životne závislý od dobrovoľných nadčasov lekárov. Odborári z Lekárskeho odborového združenia (LOZ) v utorok na tlačovej besede vyzvali lekárov, aby sa pripojili k snahe o zastavenie rozkladu zdravotníctva. Mali by tak urobiť formou podpisu deklarácie, v ktorej sa zaviažu, že pracovať nadčas budú už iba v medziach zákona a pracovnej zmluvy. Rozhodujúca (Zobraziť celý článok)

Therapy in a nursing home pharmacy. Female pharmacist gives therapy to a senior man who is sitting on a chair and has taken off his shirt. Vaccination, corona virus breaking news

Farmaceuti sú na očkovanie v lekárňach pripravení, pre zmeny legislatívy to však bude možné najskôr o rok

21. septembra 2021 Farmaceuti

V rámci Európy umožňuje očkovanie v lekárňach 17 krajín vrátane Rakúska. Úloha farmaceutov sa v posledných rokoch mení, sú pripravení pomáhať aj s očkovaním. Na tlačovej konferencii pri príležitosti Svetového dňa lekárnikov, ktorý si pripomenieme v sobotu 25. septembra, to uviedol prezident Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) Ondrej Sukeľ. O možnosti zaočkovať sa v lekárni v (Zobraziť celý článok)

farmaceuti lieky liecivá

Generická preskripcia liekov by mohla ušetriť milióny eur aj z verejných zdrojov, tvrdí SLeK

21. septembra 2021 Farmaceuti

Takmer 16 percent liekových interakcií patrí do kategórie závažných až fatálnych. Medzi hlavné povinnosti lekárnikov patrí aj výber a ponuka liekov s nulovým alebo minimálnym doplatkom pre pacienta. Ušetria sa tak nielen finančné prostriedky pacienta, ale aj verejné zdroje. Najväčšie úspory by však podľa Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) umožnila generická preskripcia liekov. Odznelo to na (Zobraziť celý článok)

Presovsky kraj vakcina ockovanie.jpg

Posilňujúcu dávku vakcíny proti koronavírusu začínajú podávať aj v Česku

20. septembra 2021 Správy

Česko odporúča posilňujúcu dávku vakcíny všetkým ľuďom vo veku nad 60 rokov, zdravotníkom a zraniteľným skupinám obyvateľstva. Česká republika rozširuje svoj program vakcinácie proti koronavírusu. Vzhľadom na rastúci počet infekcií ponúka tretiu dávku očkovacej látky. České ministerstvo zdravotníctva odporúča posilňujúcu dávku vakcíny všetkým ľuďom vo veku nad 60 rokov, zdravotníkom a zraniteľným skupinám obyvateľstva. Zdravotnícke úrady krajiny v (Zobraziť celý článok)

V nemocniciach na Spiši zatiaľ počet pacientov s ochorením COVID rapídne nestúpa

V nemocniciach pod Tatrami a na Spiši počet COVID pacientov nestúpa tak rapídne

20. septembra 2021 Zdravotnícke zariadenia

Všetky nemocnice sú pripravené na tretiu vlnu pandémie a majú reprofilizované lôžka pre COVID pacientov. Počet pacientov s ochorením COVID-19 zatiaľ v nemocniciach pod Tatrami a na Spiši rapídne nestúpa. V nemocnici v Poprade majú dnes na COVID oddelení hospitalizovaných troch pacientov. Ďalší je na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM), napojený je na umelú pľúcnu (Zobraziť celý článok)

koronavirus potvrdené prípady hospitalizácie

Nezaočkovaní tvoria 86 % všetkých hospitalizácií, neznamená to však pokles efektivity vakcíny

19. septembra 2021 Správy

Percento zaočkovaných medzi hospitalizovanými bude ďalej rásť.  Ministerstvo zdravotníctva SR začalo zverejňovať, koľko percent z hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 tvoria nezaočkovaní jedinci. Prvé údaje sa pohybovali okolo 91 percent, v súčasnosti nezaočkovaní tvoria 86 percent všetkých hospitalizácií. Ako však zdravotnícky analytik Martin Smatana na sociálnej sieti vysvetľuje, neznamená to, že efektivita vakcíny klesá. Nedá sa (Zobraziť celý článok)

Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.