Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
COVID 19: Aktuálna situácia v Nemocnici Malacky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA
5. marca 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Do nemocnice v poľských Gorliciach už boli prevezení prví slovenskí pacienti s koronavírusom

Ako prví ponúkli pomoc lekári a zdravotné sestry z Rumunska.

Do nemocnice v poľských Gorliciach už boli prevezení prví slovenskí pacienti. Ako na sociálnej sieti informoval štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura, Slovensku chcú okrem Rumunska pomôcť aj Poľsko a Nemecko.

Obe krajiny ponúkli Slovensku 10 lôžok s možnosťou umelej pľúcnej ventilácie. Rezorty zdravotníctva a vnútra podľa Stachuru stále aktívne komunikujú s viacerými krajinami o možnostiach pomoci slovenským pacientom.

Bezpečný prevoz

Samozrejme, absolútnou prioritou je zabezpečenie zdravotnej starostlivosti u nás doma. Na druhej strane, ak neuvoľníme časť intenzívnych lôžok na Slovensku, nebudeme mať dostatok miesta pre ďalších pacientov, ktorí budú potrebovať umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedol štátny tajomník ministerstva zdravotníctva.

Ako doplnil, podmienkou prekladu pacienta je zabezpečenie bezpečného prevozu a poskytovanie kvalitnej zdravotnej starostlivosti.

Žiadosť o pomoc

Slovensko ešte v polovici februára požiadalo o zdravotníkov zo zahraničia na základe žiadosti o aktiváciu systému civilnej ochrany Európskej únie. Ako prví ponúkli pomoc lekári a zdravotné sestry z Rumunska.

Národnému ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave sa tak podarilo vytvoriť pre pacientov s najťažším priebehom ochorenia COVID-19 nové lôžka s možnosťou umelej pľúcnej ventilácie. Takýchto lôžok je na Slovensku najväčší nedostatok.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.