Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Na Slovensku doteraz potvrdili 14 prípadov delta variantu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AP Photo/Sakchai Lalit
8. júla 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Doposiaľ bolo u nás potvrdených 14 prípadov delta variantu, prevažne ide o navrátilcov zo zahraničia

Laboratóriá aktuálne na žiadosť hlavného hygienika SR vykonávajú sekvenáciu všetkých pozitívnych vzoriek s dostatočne vysokou vírusovou náložou.

Na Slovensku doteraz rutinným sekvenovaním potvrdili celkovo 14 prípadov delta variantu pandemického vírusu SARS-CoV-2. Ako informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková, zväčša ide o osoby, ktoré prišli zo zahraničia a ich úzke kontakty. Delta variant bol však identifikovaný aj u osoby, ktorá v zahraničí nebola.

Jedenásť osôb bolo nezaočkovaných a tri zaočkované. Zaočkované osoby majú podľa očakávaní ľahký priebeh ochorenia a neboli hospitalizované. Hospitalizáciu si však vyžiadal ťažký priebeh ochorenia jednej neočkovanej osoby,“ dodala hovorkyňa s tým, že hygienici majú situáciu pod kontrolou.

Laboratóriá aktuálne na žiadosť hlavného hygienika SR vykonávajú sekvenáciu všetkých pozitívnych vzoriek s dostatočne vysokou vírusovou náložou. Čas medzi odobratím vzorky od pacienta po výsledok sekvenácie sa podarilo skrátiť na štyri dni.

Hygienici zároveň informovali, že ku koncu júna tohto roku na Slovensku zaznamenal 6 953 prípadov pozitivity (0,35 %) u osôb po prvej dávke očkovania proti COVID-19 a 1 919 prípadov pozitivity (0,12 %) po druhej dávke očkovania proti COVID-19. Tieto výsledky sú podľa Račkovej v súlade s očakávaniami deklarovanej účinnosti vakcín.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.