Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Detske kardiocentrum 4.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
25. februára 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Foto: Detské kardiocentrum získalo svoje vlastné priestory, ide o jedinečné pracovisko

Prináša to podľa ústavu množstvo medicínskych, ale aj ekonomických výhod, efektívnejšie využívanie prístrojov, ako je CT a magnetická rezonancia.

V Bratislave otvorili nové detské kardiocentrum. Od roku 2009 je súčasťou Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb. Dlhé roky trvajúce dohady o vlastných priestoroch pre detské kardiocentrum sa podarilo zmeniť v realitu poklepaním základného kameňa v máji 2017.

Ide podľa ústavu o jediné špecializované pracovisko na Slovensku, ktoré poskytuje kompletné diagnostické, liečebné, katetrizačné a chirurgické výkony na srdci a cievach u detí s vrodenými a získanými chorobami srdca a ciev.

Vznikla tak na jednom mieste komplexná zdravotná starostlivosť pre pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami od narodenia až do staroby. Prináša to podľa ústavu množstvo medicínskych, ale aj ekonomických výhod, efektívnejšie využívanie prístrojov, ako je CT a magnetická rezonancia.

Nové detské kardiocentrum má ambulantnú časť, lôžkovú časť, dve kardiochirurgické sály, jednu hybridnú katetrizačnú sálu a ďalšie priestory, napríklad na výučbu. Súčasťou je aj hotelové ubytovanie pre rodičov detí s kapacitou 18 postelí. Detské kardiocentrum ročne vykoná viac ako 300 operácií srdca a ďalších 300 katetrizácií.

Detske kardiocentrum 4.jpg
Foto: www.facebook.com
Detske kardiocentrum 3.jpg
Foto: www.facebook.com
Detske kardiocentrum 2.jpg
Foto: www.facebook.com
Detske kardiocentrum 1.jpg
Foto: www.facebook.com

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.