Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Magneticka rezonancia trnava nemocnica zariadenie 3.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
25. marca 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Foto: Fakultná nemocnica v Trnave má vlastnú magnetickú rezonanciu

V priestoroch Fakultnej nemocnice v Trnave prevádzkovala služby magnetickej rezonancie súkromná spoločnosť.

Fakultná nemocnica v Trnave spustila do prevádzky vlastnú magnetickú rezonanciu. Do nemocnice sa tak po rokoch vracia diagnostická metóda, ktorá bola pred rokmi v mnohých nemocniciach privatizovaná.

Nový špičkový prístroj rádiologickej kliniky rozšíri možnosti diagnostiky pre rozsiahlu skupinu pacientov, vrátane onkologických, neurologických, kardiologických, gynekologických a ďalších.

Zefektívnenie diagnostiky

Vlastná magnetická rezonancia nám veľmi zefektívni manažment diagnostiky a následnej liečby pacienta. Doteraz sme museli pacienta odkláňať do súkromných inštitúcií, čím sa proces diagnostiky zbytočne predlžoval. Teraz už dokážeme pod jednou strechou pacienta prijať, diagnostikovať aj liečiť,“ povedal riaditeľ Fakultnej nemocnice v Trnave Vladislav Šrojta.

Nový prístroj stál približne 1,3 milióna eur, preplácanie diagnostických výkonov je podľa neho pre nemocnicu zaujímavé. Návratnosť magnetickej rezonancie odhaduje na 7 – 8 rokov.

Môže byť majákom

Štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura na otvorení pracoviska magnetickej rezonancie podotkol, že v zdravotníctve sa v minulosti straty socializovali a zisky privatizovali.

Trnavská nemocnica by podľa neho mohla byť majákom aj pre iné slovenské nemocnice. Nemocnica v Trnave je len druhou fakultnou nemocnicou na Slovensku s vlastnou magnetickou rezonanciou.

V priestoroch Fakultnej nemocnice v Trnave prevádzkovala služby magnetickej rezonancie súkromná spoločnosť, podľa Šrojtu došlo k dohode o nepredĺžení nájomnej zmluvy, doterajší prevádzkovateľ priestory opustí.

Magneticka rezonancia trnava nemocnica zariadenie 4.jpg
Foto: www.facebook.com
Magneticka rezonancia trnava nemocnica zariadenie 3.jpg
Foto: www.facebook.com
Magneticka rezonancia trnava nemocnica zariadenie 2.jpg
Foto: www.facebook.com
Magneticka rezonancia trnava nemocnica zariadenie 1.jpg
Foto: www.facebook.com

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.