Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica kosice saca urgentny prijem 3.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
28. marca 2022 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Foto: Nemocnica Košice – Šaca má nový urgentný príjem za viac ako 9,3 milióna eur

Výstavba sa začala pár dní pred vypuknutím pandémie koronavírusu vo februári 2020.

V nemocnici Košice – Šaca otvorili nový urgentný príjem za viac ako 9,3 milióna eur. Výstavba sa začala pár dní pred vypuknutím pandémie COVIDu vo februári 2020 a bola spolufinancovaná z Európskeho fondu regionálneho rozvoja IROP vo výške takmer 6,9 milióna eur.

Nemocnica investovala z vlastných zdrojov 1,8 milióna eur a ďalších 600-tisíc eur na vybavenie pracoviska bolo financovaných zo zdrojov skupina Agel SK a nemocnice Košice – Šaca. Informovala o tom hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková.

Nemocnica kosice saca urgentny prijem 5.jpg
Foto: www.facebook.com

Na novom urgentnom príjme môžu ošetriť viac ako 150 pacientov denne v siedmich ambulanciách. V nepretržitej prevádzke tu bude pracovať päť lekárov, 14 sestier, šesť záchranárov a 13 členov ostatného personálu.

Plne vybavené vyšetrovacie jednotky

Stavba sa skladá z dvoch hlavných objektov – dvojpodlažného urgentného centrálneho príjmu a štrnásťpodlažného komunikačného jadra. Celkovo zaberá plochu takmer 2 000 metrov štvorcových.

Nemocnica kosice saca urgentny prijem 4.jpg
Foto: www.facebook.com

V jednej budove sme za účelom promptnej diagnostiky sústredili všetky moderné zobrazovacie metodiky ako CT prístroj, sonografiu, RTG, a to všetko spolu s viacerými odbornými pohotovostnými ambulanciami ako chirurgia, ortopédia, neurológia. V rámci internistickej časti urgentného príjmu chceme našim pacientom ponúknuť štyri plne prístrojovo vybavené a navzájom oddelené vyšetrovacie jednotky. Samozrejmosťou je samostatný vchod pre posádky RZP a pre chodiacich pacientov,“ uviedol vedúci lekár urgentného príjmu Juraj Miko.

Rekonštrukcia a modernizácia

Vybudovanie pracoviska urgentného príjmu pozostávalo z rekonštrukcie a modernizácie časti súčasnej budovy nemocnice Košice – Šaca a prístavby novej. Súčasťou projektu bola aj dodávka zdravotníckej techniky, zariadenia a vybavenia.

Nemocnica kosice saca urgentny prijem 3.jpg
Foto: www.facebook.com

V oblasti medicínskej techniky je to predovšetkým diagnostická technika ako CT, RTG, ale aj ostatné prístrojové vybavenie, ktoré predstavuje nevyhnutnú súčasť zdravotnej starostlivosti o akútnych pacientov. Samozrejmosťou je aj nové materiálno-technické vybavenie, informačno-komunikačné technológie a nechýba kamerový systém.

V roku 2021 nemocnica Košice – Šaca ošetrila 911 894 pacientov, hospitalizovala 15 359 ľudí, z toho 355 s koronavírusom, a vykonali 9 878 operácií.

Nemocnica kosice saca urgentny prijem 2.jpg
Foto: www.facebook.com
Nemocnica kosice saca urgentny prijem 1.jpg
Foto: www.facebook.com

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.