Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Očkovanie účastníka proti COVID-19 v obci Kecerovce v rámci spustenia pilotného projektu mobilného očkovania žiakov vo veku 12+ v marginalizovaných komunitách s cieľom bezpečne otvoriť školy, ktoré budú fungovať celý budúci školský rok. Bratislava, 12. júl 2021.
Foto: archívne, SITA/Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
5. augusta 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Gröhling spúšťa kampaň na podporu očkovania proti koronavírusu, chce sa vyhnúť zatvoreniu škôl

Ministerstvo školstva spustí callcentrum, ktoré bude kontaktovať primátorov a starostov s nízkou mierou zaočkovanosti.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) spúšta kampaň Za otvorené školy. Minister školstva Branislav Gröhling bude v rámci kampane navštevovať županov, primátorov a starostov v regiónoch, aby im pripomenul dôležitosť očkovania.

Od pondelka 16. augusta zároveň ministerstvo spúšťa callcentrum. Telefonáty dostanú primátori a starostovia obcí, kde ľudia o očkovanie neprejavili veľký záujem.

O opatreniach na školách bude Gröhling informovať v utorok 17. augusta. V budúcom školskom roku budú v prípade zlej epidemickej situácie zatvárať školy regionálne úrady verejného zdravotníctva na základe aktuálnej situácie.

Minister školstva sa chce vyhnúť zatváraniu škôl, aké bolo minulý i tento rok. Na Slovensku je približne 10 okresov, v ktorých hrozí zatvorenie škôl už v septembri. V prípade vzniku ohnísk nákazy prichádza do úvahy opäť dištančné vzdelávanie.

Bratislavský kraj má 60 % zaočkovaných obyvateľov. Vo veľkokapacitnom očkovacom centre na Národnom futbalovom štadióne dostalo vakcínu už 260-tisíc ľudí.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.