Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uraz poistenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
19. apríla 2022 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Hodnota bodu pre určenie sumy úrazových dávok tento rok stúpne na 24,22 eura

Vychádza sa z priemernej mesačnej mzdy na Slovensku za predošlý rok.

Hodnota bodu stanovená pre určenie sumy úrazových dávok v tomto roku stúpne o 1,56 eura na 24,22 eura. Táto čiastka je dôležitá pri určení výšky úrazových dávok, a to náhrady za bolesť a náhrady za sťaženie spoločenského uplatnenia.

Pri ich výpočte sa vychádza z bodového ohodnotenia v lekárskom posudku a zo sumy na jeden bod. Vyplýva to z návrhu opatrenia o ustanovení výšky náhrady za bolesť a výšky náhrady za sťaženie spoločenského uplatnenia na rok 2022, ktorý ministerstvo zdravotníctva predložilo do pripomienkového konania.

Hodnotu jedného bodu určuje opatrenie Ministerstva zdravotníctva SR. Vychádza sa z priemernej mesačnej mzdy na Slovensku za predošlý rok. Hrubá priemerná mzda na Slovensku za vlaňajšok dosiahla 1 211 eur, hodnota jedného bodu predstavuje 2 % z tejto sumy.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.