Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica humenne svet zdravia ockovanie.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.procare.sk
14. januára 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Humenská nemocnica sa stala jedným z vakcinačných centier, proti koronavírusu tu zaočkovali už 670 zdravotníckych pracovníkov

Pripravené sú tri ambulancie s celkovou dennou kapacitou približne 200 ľudí.

V humenskej nemocnici doteraz vakcínou proti ochoreniu COVID-19 zaočkovali 670 zdravotníckych pracovníkov.

Od pondelka 18. januára začnú v nemocnici očkovať aj určené skupiny ľudí, ktoré sa prihlásia cez národný portál na voľné kapacity v rámci dňa. Ide o konkrétne definované zdravotnícke pozície v zmysle národnej očkovacej stratégie.

Vakcinačné centrum

Ako informovala komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková, humenská nemocnica sa stala jedným z vakcinačných centier, ktoré stanovilo ministerstvo zdravotníctva. Očkovanie v nej sa bude konať vo vakcinačnom centre na ulici Nemocničná 7 – Pavilón A.

Pripravené sú tri ambulancie s celkovou dennou kapacitou približne 200 ľudí. Vakcinačné centrum bude v prevádzke od 8:00 do 15:00 hod.

Je potrebná registrácia na stránke www.korona.gov.sk, kde je v prvej fáze aktuálne otvorené prihlasovanie pre zdravotníckych pracovníkov, osoby, ktoré profesionálne priamo alebo nepriamo zabezpečujú starostlivosť, transport a diagnostiku pacientov, zamestnancov zariadení sociálnych služieb a terénnych sociálnych pracovníkov,“ pripomenula Fedáková.

Postup vakcinácie

K priebehu vakcinácie dodala, že po príchode do vakcinačného centra, respektíve ambulancie, vypĺňa pacient dotazník, v ktorom sa posudzujú rizikové faktory.

Po vykonaní všetkých náležitých úkonov sa pristúpi k samotnej vakcinácií. „Po tomto kroku je potrebné, aby pacient počkal na pozorovanie približne 15 minút v čakárni. U rizikových skupín je táto lehota predĺžená na 30 minút,“ uviedla Fedáková.

Sieť nemocníc Svet zdravia spustila vakcináciu svojich zdravotníkov v 14 svojich nemocniciach v stredu 6. januára. Za prvé tri dni zaočkovali viac ako 2 800 zamestnancov. Tento týždeň by to malo byť ďalších vyše 5 100.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.