Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica Košice - šaca počas výstavby nového urgentného príjmu za viac ako 8,1 milióna eur. Projekt je spolufinancovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Desať percent z uvedenej sumy uhradí nemocnica. Prostriedky budú použité na stavebné práce, zabezpečenie materiálno-technického vybavenia, novej zdravotníckej techniky či na investíciu do informačno-komunikačných technológií. Nový urgentný príjem by mal byť hotový najneskôr v januári 2022. Po dohode so zhotoviteľom stavba pokračuje za sprísnených opatrení, bez výraznejších zdržaní a podľa schváleného harmonogramu. Bratislava, 22. jún 2020.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA/AGEL SK
2. februára 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Kapacita COVID oddelenia v nemocnici Košice – Šaca je plne využitá, chýba tu 254 zamestnancov

Plánované operácie sú naďalej pozastavené, v celej nemocnici platí zákaz návštev a prísne protiepidemiologické opatrenia.

Počet pacientov a zamestnancov s ochorením COVID-19 v nemocnici Košice – Šaca mierne stúpol a kapacita COVID oddelenia je plne využitá.

Nemocnici aktuálne chýba 254 zamestnancov, v dôsledku čoho zrušili ďalšie plánované výkony a bola obmedzená prevádzka na viacerých oddeleniach vrátane Kliniky liečebnej rehabilitácie. Informovala o tom hovorkyňa AGEL SK Martina Pavliková.

Počet hospitalizovaných pacientov

Počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 v nemocnici Šaca dosiahol počas uplynulého týždňa maximálnu hranicu. Kapacita COVID oddelenia, ktoré zriadili reprofilizáciou lôžok v rámci Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie, bola niekoľko dní plne obsadená.

Aktuálne zdravotnú starostlivosť poskytujeme pre 50 COVID pozitívnych pacientov, pričom 29 potrebuje kyslíkovú liečbu, šesť pacientov je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu a v 15 prípadoch ide o suspektných pacientov,“ informoval riaditeľ nemocnice Ján Slávik.

Chýbajúci zamestnanci

Nemocnica k 2. februáru eviduje 89 zamestnancov s ochorením COVID-19, 117 je v karanténe a ďalších 48 je práceneschopných z dôvodu iných diagnóz alebo pre OČR.

V piatok podstúpilo antigénové testovanie 536 zamestnancov zdravotníckeho zariadenia, pričom pozitivita bola potvrdená v troch prípadoch. Viac ako 400 zamestnancov nemocnice, ktorým bola podaná prvá dávka vakcíny proti ochoreniu COVID-19, podstúpi v priebehu tohto týždňa preočkovanie.

Subjekt hospodárskej mobilizácie

Na nemocničnom odberovom mieste počas uplynulého týždňa vykonali 509 RT-PCR testov, pričom pozitívny výsledok bol potvrdený u 118 klientov, čo predstavuje viac ako 23 percent.

Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR, ktoré koncom roka nemocnicu v Šaci stanovilo subjektom hospodárskej mobilizácie, môže zdravotnícke zariadenie vykonávať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Plánované operácie sú naďalej pozastavené, v celej nemocnici platí zákaz návštev a prísne protiepidemiologické opatrenia.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.