Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pacienti na lôžkach s ochorením COVID-19 napojení na umelú pľúcnu ventiláciu na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) v Ružinove. Bratislava, 23. november 2021.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
25. novembra 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Kežmarská nemocnica bude poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť

Fungovanie vakcinačného centra nebude z dôvodu príkazu Ministerstva zdravotníctva SR obmedzené.

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku na základe príkazu Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky mení rozsah vykonávania opatrení hospodárskej mobilizácie.

V lôžkovej časti bude poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Výnimku tvoria onkologickí pacienti a pacienti, ktorým sa poskytuje dialyzačná alebo biologická liečba. Informovala o tom hovorkyňa skupiny Agel Martina Pavliková.

Len neodkladná starostlivosť

Na základe rozhodnutia MZ SR budeme v lôžkovej časti poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Toto rozhodnutie sa netýka pacientov, ktorým sa poskytuje zdravotná starostlivosť v súvislosti s liečbou onkologického ochorenia. Výnimkou sú taktiež pacienti, ktorým sa poskytuje biologická liečba alebo dialyzačná liečba. Na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny sú vyčlenené štyri lôžka s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu, čo je v našom prípade maximálny počet lôžok. Toto rozhodnutie platí počas trvania mimoriadnej situácie,“ informoval riaditeľ kežmarskej nemocnice František Lešundák.

Stav pacientov

Kežmarská nemocnica sa k 25. novembru  stará celkovo o 25 pacientov s ochorením COVID-19. Traja potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a jeden pacient potrebuje liečbu formou high flow.

Deväť pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19 je hospitalizovaných na kyslíkových lôžkach oddelenia dlhodobo chorých, ktorého prevádzka sa tiež musela prispôsobiť aktuálnej situácii.

Fungovanie vakcinačného centra nebude z dôvodu príkazu Ministerstva zdravotníctva SR obmedzené. Naďalej platí, že posledný záujemca by mal prísť najneskôr 15 minút pred ukončením očkovania. Tým, ktorí sa chystajú na prvú dávku vakcíny a tretiu, podpornú dávku vakcíny, odporúčajú zaregistrovať sa prostredníctvom webu korona.gov.sk.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.