Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lekári povolanie povinnost grecko
Foto: ilustračné, GettyImages
26. októbra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Komora lekárov oceňuje princíp dobrovoľnosti pri rozpisoch prehliadok mŕtvych tiel

SLK bude situáciu naďalej monitorovať, priznala však, že žiadne sťažnosti z regiónov zatiaľ nezaznamenali.

Slovenská lekárska komora (SLK) oceňuje, že sa pri zabezpečení prehliadok mŕtvych tiel podľa najnovšej legislatívnej úpravy nevyskytli žiadne problémy. Za najlepšie považuje komora najmä to, že prehliadky sú plne vykonávané na dobrovoľnom princípe, a to bez povinného rozpisu pre lekárov.

O dostatočnom záujme lekárov o prehliadanie mŕtvol informoval v pondelok na tlačovej konferencii Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS).

Práve na nútené rozpisy pre lekárov upozorňovala SLK už pred prijatím zákona, v rámci ktorého sa o prehliadky od 1. októbra 2021 stará ÚDZS.

Hoci systém momentálne funguje, nemáme žiadne záruky, že sa situácia v budúcnosti nemôže zmeniť k horšiemu. Jednoznačne preto trváme na zachovaní dobrovoľnosti tejto služby. V opačnom prípade by hrozilo vážne narušenie poskytovania zdravotnej starostlivosti, najmä v ambulantnej sfére,” uviedla komora v tlačovej správe. SLK bude situáciu naďalej monitorovať, priznala však, že žiadne sťažnosti z regiónov zatiaľ nezaznamenali.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.