Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PREZIDENTKA: Správa o stave republiky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo). Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
28. septembra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Komora lekárov oceňuje slová prezidentky v otázke personálnej krízy v zdravotníctve

Komora oceňuje najmä fakt, že prezidentka hodnotí situáciu v rezorte zdravotníctva ako veľmi vážnu.

Slovenská lekárska komora (SLK) vníma slová prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, ktoré v utorok odzneli v prejave o stave republiky pred poslancami parlamentu, veľmi pozitívne. Komora v tlačovej správe oceňuje najmä fakt, že prezidentka hodnotí situáciu v rezorte zdravotníctva ako veľmi vážnu.

SLK vyzdvihla najmä tie slová z prejavu Čaputovej, ktoré sami nedávno použili na tlačovej konferencii: „Dlhodobo vieme, že ľudí v zdravotníctve máme málo a že ich priemerný vek je vysoký. Preto je nevyhnutné, aby sa personálna stabilizácia v rezorte stala jednou z našich kľúčových priorít, inak to bude mať pre nás všetkých fatálne následky.”

SLK na konferencií minulý týždeň verejne vyzvala kompetentných, aby na stabilizáciu zdravotníckych pracovníkov v plánovanom rozpočte vyčlenili potrebné finančné zdroje.

Pevne dúfame a veríme, že aj po prejave pani prezidentky si kompetentní uvedomia naliehavosť situácie a pochopia, že stabilizovať finančne zdravotníckych pracovníkov je pre nás všetkých životne dôležitou otázkou,” dodala komora.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.