Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Detva centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.detva.sk
3. februára 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Lekári sa vo februári presťahujú do zrekonštruovaných priestorov polikliniky

Sťahovanie lekárov z náhradných priestorov je naplánované po odovzdaní a prevzatí stavby vo februári.

Necelý rok trvala rekonštrukcia a modernizácia polikliniky Detva na Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Milan Suja, samospráva získala na projekt nenávratný finančný príspevok 779-tisíc eur.

Sťahovanie lekárov z náhradných priestorov je naplánované po odovzdaní a prevzatí stavby vo februári. Centrum po ukončení obnovy ponúkne lepšie a kvalitnejšie podmienky zdravotníkom aj pacientom.

Prípravy a realizácia

Rekonštrukciu budovy polikliniky mesto pripravovalo od roku 2018, pričom po ukončení verejného obstarávania ju od marca minulého roka realizuje víťazná firma DAG Slovakia.

Hoci mesto Detva ako vlastník budovy od roku 2011 investovalo nemalé finančné prostriedky do nevyhnutných opráv, výmeny okien, opravy strechy a zateplenia budovy, bolo potrebné po viac ako štyridsaťročnom užívaní zlepšiť podmienky pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a zvýšiť štandard vnútorných priestorov a životnosť budovy. Okrem toho bolo cieľom projektu aj rozšírenie poskytovaných zdravotníckych služieb o RTG a sono diagnostiku a rozšírenie počtu poskytovateľov zdravotnej starostlivosti o gynekologickú ambulanciu,“ objasnil primátor Detvy Ján Šufliarský.

Dve etapy obnovy

Polikliniku obnovovali v dvoch etapách tak, aby bolo zabezpečené plynulé poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Prvá etapa bola ukončená vlani v auguste, keď sa niektorí lekári vrátili do svojich pôvodných ambulancií a niektorí išli dočasne do náhradných priestorov, aby sa mohli začať stavebné práce druhej etapy, ktoré v súčasnosti ukončujú.

Bezbariérový prístup

V budove boli zrekonštruované potrubia a rozvody teplej a studenej vody do ordinácií, elektroinštalácia, svetelné a zásuvkové obvody. Nové sú svietidlá a vykurovacie telesá.

Rekonštrukcia sa týkala tiež úpravy existujúcich okien na chodbách z dôvodu lepšieho vetrania čakární, dverí a podlahových krytín. Kompletne zrekonštruované sú sociálne zariadenia, nové sú vnútorné stierky a nátery.

Poliklinika má bezbariérový prístup na hlavnom schodisku a sociálne zariadenie pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.