Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lekár ambulancia vysetrenie diagnostika zdravie
Foto: ilustračné, GettyImages
7. februára 2022 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Lekári v Trnavskom kraji budú v čase náporu omikronu ordinovať dlhšie

Trnavský samosprávny kraj pripravil niekoľko opatrení, ktorými reaguje na aktuálny nárast počtu chorých na COVID-19.

Trnavský samosprávny kraj v súvislosti s nárastom počtu ochorení COVID-19 požiadal poskytovateľov primárnej aj špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti o služby nad rámec ordinačných hodín. Približne 1 700 ambulancií v kraji by malo byť podľa župana Jozefa Viskupiča k dispozícii až do 16.00 hod.

Zároveň krajská samospráva pridala ďalšie funkcie na stránku www.zdravazupa.sk, kde sú údaje o aktuálnej dostupnosti lekárov, o ich zastupovaní, ako aj otváracie hodiny pohotovostí a lekární. Dostupné sú tú aj informácie, ako požiadať o pandemické nemocenské (PN) alebo pandemické ošetrovné člena rodiny (OČR).

V prípade, že sa pacienti nedokážu opakovane skontaktovať so svojím lekárom, môžu požiadať o e-recept prostredníctvom formulára na tejto stránke. Reagujeme tak na viaceré podnety,“ dodal Viskupič. Ak by sa pacient nevedel s lekárom skontaktovať viac ako dva dni, bude takúto situáciu riešiť župa.

Riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja Lucia Šmidovičová požiadala pacientov, aby pri zhoršenom zdravotnom stave lekárov kontaktovali prednostne telefonicky, SMS alebo e-mailom. Ak sa im to nepodarí na prvýkrát, mali by to skúšať opakovane. Počet nakazených koronavírusom s variantom omikron v kraji stále rastie, podľa Šmidovičovej sa ešte tento týždeň očakáva zhoršenie situácie.

Kraj zároveň spustil informačnú kampaň o variante omikron, do každej domácnosti distribuuje letáky, na ktorých sú základné informácie o omikrone, praktické rady, tipy na lieky, ktoré treba mať v domácej lekárničke, a ďalšie praktické informácie.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.