Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračná foto: Pacienti v Bratislavskom kraji, ale aj ostatných krajoch si môžu z pohodlia domova pozrieť, či ich lekár ordinuje, alebo je na dovolenke. Zistia to na webovej stránke www.e-vuc.sk, kde nájdu zoznam nahlásených dovoleniek a dôvody iných neprítomností v ambulanciách podľa jednotlivých krajov. Bratislava, 5. august 2019.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/Bratislavský samosprávny kraj
10. januára 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Lekári z Trnavského kraja budú v ambulanciách dlhšie, chcú tak znížiť nápor na nemocnice

Rozšírený režim fungovania je vyhradený na akútne ošetrenia pacientov.

Ambulantní lekári v Trnavskom kraji budú poskytovať zdravotnú starostlivosť vo svojich ambulanciách až do 16:00, teda nad rámec doterajších ordinačných hodín.

Vedenie Trnavského samosprávneho kraja sa na tom dohodlo s lekármi zo všetkých siedmich okresov kraja.

Opatrenie má znížiť nápor na urgentné príjmy nemocníc. Informovala o tom riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja Lucia Šmidovičová.

Predĺžený čas

Čas poskytovania zdravotnej starostlivosti v ambulanciách sme predĺžili do 16:00 po dohovore s vedením župy a piatich nemocníc v Trnavskom kraji. Chceme znížiť nápor pacientov na urgentné príjmy a tým pomôcť zvládnuť neľahkú situáciu našim kolegom v nemocniciach. Pacientov prosíme, aby sa obracali na ambulancie svojich obvodných lekárov a lekárov špecialistov. Veríme, že spoločnými silami a disciplínou túto neľahkú situáciu zvládneme,“ uvádzajú ambulantní lekári vo výzve verejnosti.

Zároveň apelujú na dodržiavanie zákazu vychádzania a ďalších preventívnych opatrení.

Presun zdravotníkov

Z dôvodu presunu časti zdravotníkov na lôžkové časti nemocníc je činnosť odborných ambulancií v nemocniciach od 4. januára dočasne obmedzená alebo pozastavená.

Pacientom, ktorí sú sledovaní v odborných ambulanciách v dunajskostredskej, galantskej, piešťanskej, trnavskej a skalickej nemocnici sú konzultácie i predpisovanie liekov zabezpečené v odborných ambulanciách mimo nemocníc v štandardných ordinačných hodinách.

Rozšírený režim fungovania do 16.00 hod. je vyhradený na akútne ošetrenia pacientov.

Pružné reakcie

S ambulantnými lekármi v kraji sme od začiatku pandémie v pravidelnom kontakte. Vzájomne sa informujeme o aktuálnom vývoji situácie a pružne naň reagujeme, čoho dokladom je aj aktuálne zvýšenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Samosprávny kraj podľa Lucie Šmidovičovej do ambulancií dodáva ochranné prostriedky a najnovšie aj antigénové testy, aby lekári a sestry mohli pokračovať v ošetrovaní pacientov v adekvátnych podmienkach.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.