Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vseobecna nemocnica s poliklinikou levoca.jpg
Foto: www.facebook.com
26. októbra 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Levočská nemocnica má zatiaľ tretiu vlnu pandémie podľa jej riaditeľa pod kontrolou

Rovnako pripomenul aj možnosť očkovania treťou dávkou v zmysle platného nariadenia Ministerstva zdravotníctva SR.

Levočská nemocnica má zatiaľ tretiu vlnu pandémie pod kontrolou, aj napriek tomu, že okres patrí od pondelka medzi čierne. K 26. októbru tam evidujú 11 hospitalizovaných s ochorením COVID-19. Ako ďalej informoval riaditeľ nemocnice František Lešundák, pozitívnych je aj osem zamestnancov a jeden je v karanténe. Okrem niektorých výnimiek platí v nemocnici aj naďalej zákaz návštev.

Počas minulého týždňa bolo vo vakcinačnom centre nemocnice podľa jej riaditeľa zaočkovaných 37 ľudí prvou dávkou vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech, 64 dostalo druhú dávku a 99 osôb tretiu.

Vakcinačné centrum našej nemocnice je momentálne v prevádzke v stredu a vo štvrtok, a to od 08.00 do 12.00 a od 12.30 do 14.00. Počas stredajšieho popoludnia očkujú deti od 12 do 17 rokov,“ uviedol Lešundák. Rovnako pripomenul aj možnosť očkovania treťou dávkou v zmysle platného nariadenia Ministerstva zdravotníctva SR.

V prípade návštev platia výnimky. Povoliť ich je možné len k pacientom v terminálnom štádiu ochorenia a onkologickým pacientom po posúdení ošetrujúceho lekára. Tiež sú podľa Lešundáka povolené aj návštevy kňazov na požiadanie pacienta za účelom podávania sviatosti.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.