Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica lubovna rekonstrukcia.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
29. mája 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Ľubovnianske nemocnica prešla komplexnou obnovou za 7 mil. eur

V rámci prestavby nemocnice vzniklo aj nové onkologické ambulantné oddelenie a pribudol výťah v poliklinike.

Nemocnica v Starej Ľubovni má za sebou rozsiahlu rekonštrukciu. V rámci projektu dobudovania jej kapacít a modernizácie infraštruktúry tam preinvestovali 7 miliónov eur.

Z toho 4,1 milióna eur financovala nemocnica z eurofondov, zvyšnú sumu z vlastných zdrojov. Tie išli nielen na stavebné práce, ale aj na novú prístrojovú techniku. S komplexnou obnovou nemocnice začali v júli 2018, trvala do apríla tohto roka.

Výstavba a vybavenie

Podľa riaditeľa Ľubovnianskej nemocnice Petra Bizovského išlo celkovo na samotnú výstavbu 5,8 milióna eur, ďalších 1,2 milióna eur na vybavenie.

V rámci projektu sa vybudoval urgentný príjem s dvoma ambulanciami, röntgenové pracovisko, ktoré je nad ním, sa rozšírilo. Vybudovali sa nové operačné sály na chirurgii a nové pôrodné sály na gynekológii. Rozšírilo sa tiež detské oddelenie,“ vymenoval počas piatkového slávnostného otvorenia nových priestorov.

Zároveň tam zateplili a vymenili strechu Pavilónu A. V rámci prestavby nemocnice vzniklo aj nové onkologické ambulantné oddelenie a pribudol výťah v poliklinike.

Nové priestory

Ľubovnianska nemocnica pokračuje v tomto roku aj ďalšími investíciami. Do konca roka chce ukončiť výstavbu viacpodlažného parkovacieho domu.

Celá stavba bude vo výške 1,9 milióna eur. Zobrali sme si úver. Teda 900-tisíc eur máme odložených, milión eur máme z úveru,“ vysvetlil financovanie prác Bizovský.

Ukončiť tam plánujú aj výstavbu gynekologického ambulantného traktu. V horizonte najbližších rokov má nemocnica v pláne rekonštrukciu oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, ako i vybudovanie hospicu.

Nové priestory si počas otvorenia pozrel aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský spolu s predsedom Prešovského samosprávneho kraja Milanom Majerským. Ocenil moderné priestory a zvýšenie kvality zdravotnej starostlivosti v regióne.

Ľubovnianska nemocnica

Ľubovnianska nemocnica, n.o., poskytuje zdravotnú starostlivosť pre takmer 53-tisíc obyvateľov okresu Stará Ľubovňa. 26 percent pacientov predstavujú obyvatelia mimo spádovej oblasti nemocnice.

Ročne je tu hospitalizovaných priemerne 12-tisíc pacientov, ambulantne vyšetria približne 80-tisíc pacientov a vykonajú viac ako 200-tisíc laboratórnych, diagnostických a rehabilitačných výkonov.

Spoluzakladateľmi nemocnice sú Prešovský samosprávny kraj (70 %) a mesto Stará Ľubovňa (30 %). Hodnota majetku neziskovej organizácie v súčasnosti predstavuje 15 miliónov eur.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.