Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nemocnica koronavirus hospitalizácie
Foto: AP Photo/Kyle Green, File
9. februára 2022 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Ľudí s koronavírusom pod Tatrami pribúda, takmer tretinu tvoria v Poprade deti

Mnohí žiaci museli prejsť na dištančnú formu výučby, pre pandémiu bolo zatvorených 99 tried.

Pod Tatrami opäť pokračuje nárast počtu pozitívnych na koronavírus. V Popradskom okrese za minulý týždeň evidujú 3 399 prípadov, z nich takmer tretinu tvoria deti.

Nárast oproti predchádzajúcemu týždňu predstavuje 128 percent, pričom pozitivita PCR testov bola na úrovni 61 percent. Vyplýva to z údajov, ktoré agentúru SITA poskytla vedúca epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Poprade Mária Pompová.

Koronavírus vo viacerých zariadeniach

Epidemický výskyt koronavírusu zaznamenal úrad vo viacerých zariadeniach. Konkrétne u pacientov na neurologickom oddelení v popradskej nemocnici, ale aj u personálu nemocnice, v Zariadení sociálnych služieb v Tatranskej Polianke, Seniorparku na Kvetnici a tiež v Kúpeľoch Horný Smokovec.

V nemocnici v Poprade bolo k pondelku hospitalizovaných 20 pacientov s COVID-19 a v Národnom ústave tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch 14 pacientov. Zatvorených bolo 186 tried v materských, základných aj v stredných školách.

Dištančná forma vyučovania

V Kežmarskom okrese zachytili testy počas prvého februárového týždňa spolu 2 136 prípadov, teda o 116 percent viac oproti predchádzajúcemu týždňu. Štvrtina z nich sa týkala detí. Mnohí žiaci museli prejsť na dištančnú formu výučby, pre pandémiu bolo zatvorených 99 tried.

Aj v tomto okrese zachytil úrad epidemický výskyt ochorenia COVID-19, a to v Inštitúte Krista Veľkňaza v Žakovciach. Kežmarská nemocnica mala v pondelok hospitalizovaných 11 pacientov s koronavírusom.

V okrese Levoča je situácia o niečo lepšia, nárast oproti predchádzajúcemu týždňu predstavuje podľa Pompovej 59 percent. Testy odhalili 836 prípadov, z toho 247 u detí. V nemocnici v Levoči ležalo v pondelok s koronavírusom 13 pacientov.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.