Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PREZIDENTKA: Navštívila Nemocnicu Ružinov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Sprava: Riaditeľ UNB Roland Schaller, prezidentka SR Zuzana Čaputová a minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský počas návštevy Oddelenia intenzívnej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove prezidentkou SR v súvislosti s pandemickou situáciou s COVID-19. Foto: SITA/Branislav Bibel
23. novembra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Minister Lengvarský sa poďakoval všetkým, ktorí denne bojujú za zachovanie funkčnosti zdravotníckeho systému

Poďakoval sa tiež zdravotníckemu personálu, záchranárom, laborantom a epidemiológom za ich prácu v boji s pandémiou.

Chcel by som sa poďakovať všetkým tým, ktorí denne bojujú za zachovanie funkčnosti zdravotníckeho systému a za to, aby sa zdravotníctvo mohlo znova nadýchnuť,“ povedal to po návšteve oddelenia intenzívnej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava v Ružinove minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Poďakoval sa zároveň prezidentke Zuzane Čaputovej za jej dlhodobý záujem o situáciu v zdravotníctve. Poďakoval sa tiež zdravotníckemu personálu, záchranárom, laborantom a epidemiológom za ich prácu v boji s pandémiou.

Lockdown je nevyhnutné opatrenie,“ povedala to po návšteve COVID oddelenia nemocnice v Ružinove prezidentka Zuzana Čaputová. Dodala tiež, že boj s ochorením COVID-19 prehrávame a sme najhorší na svete v počte novonakazených ľudí na milión obyvateľov.

V rozhorčenom vyhlásení zdôraznila, že nevie, čo viac potrebujú ľudia počuť a vidieť, aby zmenili prístup. Podľa jej slov treba prestať „šíriť bludy o ochorení COVID-19 a tliachať” a začať počúvať odborníkov. Aj keď bude lockdown nefér voči zodpovedným ľuďom, iné riešenie už nevidí.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.