Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Posilnenie kapacít pre detských psychiatrických pacientov psychiatria ministerstvo zdravotníctva pomoc
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
4. mája 2022 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Ministerstvo posilní kapacity pre detských psychiatrických pacientov, vyčlenil 650-tisíc eur

Jednou z priorít rezortu je práve duševné zdravie.

Rezort financií vyhovel žiadosti ministerstva zdravotníctva a vyčlenil 650-tisíc eur na posilnenie kapacít pre detských psychiatrických pacientov.

Financie budú určené na vybudovanie denného stacionára pre deti s psychickými poruchami a na rekonštrukciu priestorov Kliniky detskej psychiatrie v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave (NÚDCH). V tlačovej správe o tom informovalo ministerstvo zdravotníctva.

Denný stacionár bude slúžiť deťom s poruchami príjmu potravy. Poskytne im komplexnú psychiatrickú liečbu s dôrazom na psychoterapiu a psychiatrickú rehabilitáciu. Odbremení tak ústavnú liečbu a tlak na lôžka.

Rekonštrukciou priestorov psychiatrickej kliniky v NÚDCH sa zvýši lôžková kapacita o 20 lôžok a znížia sa čakacie lehoty, ktoré sú v súčasnosti od 12 do 18 mesiacov.

Ako uviedla štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Lenka Dunajová Družskovská, jednou z priorít rezortu je duševné zdravie. „Situácia s liečbou psychiatrických diagnóz u detí je na Slovensku v žalostnom stave, ale postupne to chceme zlepšiť,“ reagovala štátna tajomníčka a ocenila promptnú reakciu ministerstva financií na žiadosť o pridelenie financií.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.