Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vakcína koronavirus ockovanie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Kristyna Wentz-Graff/Pool Photo via AP
11. januára 2021 Ministerstvo zdravotníctva od Zdravotnickespravy.skSITA

Ministerstvo zdravotníctva pri očkovaní odmieta uprednostňovanie osôb mimo oficiálnych zoznamov a priorít

Ministerstvo opakovane vyzýva nemocnice, aby dodržiavali určené postupy a pravidlá očkovania.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR zásadne odmieta uprednostňovanie osôb mimo oficiálnych zoznamov a priorít očkovacej stratégie.

Rezort to považuje za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii.

Ministerstvo podľa jeho hovorkyne Zuzany Eliášovej opakovane vyzýva všetky nemocnice, ktorým boli zabezpečené vakcíny proti COVID-19, aby dodržiavali určené postupy a pravidlá očkovania.

Pravidlá očkovania

Rezort bude s nemocnicami preverovať, či sa neporušovali alebo ďalej neporušujú postupy a pravidlá očkovania. „Ak zistíme pochybenia, budeme žiadať vyvodenie zodpovednosti, vrátane finančných sankcií pre manažment nemocnice,“ konštatovala hovorkyňa MZ SR.

Ministerstvo zdôraznilo, že ak sa nastavený systém porušoval, ide o individuálne zlyhanie, ako v stanovisku uviedla aj Univerzitná nemocnica Bratislava Kramáre.

Trest pre pracovníka

Vedenie nemocnice rozhodlo, že pracovník, ktorý do oficiálnych zoznamov zdravotníkov doplnil osoby mimo poradia, už nebude pracovať vo vakcinačnom centre, ani sa nijakým spôsobom nebude podieľať na vakcinácii.

Ministerstvo víta rovnako aj to, že sa Dominika Cibulková dodatočne vyjadrila, že chce pomôcť v osvetovej kampani.

V tejto chvíli je však najlepšou formou kampane dobrovoľná práca v nemocniciach, alebo informácie o vážnosti ochorenia COVID-19 a dôležitosti očkovania,“ uzavrela Eliášová.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.