Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trnavský župan Jozef Viskupič spolu s ministrom obrany Jaroslavom Naïom, odovzdali včera zubným lekárom kontajnerovú zubnú ambulanciu, určenú pre pacientov, ktorí majú potvrdené ochorenie COVID-19. Budú objednávaní na presný čas. Trnavský samosprávny kraj (TTSK) aktuálne ako jediný kraj, má k dispozícii tento typ ambulancie, v ktorej bude poskytovaná zubná zdravotná starostlivosť. Kontajnerová ambulancia, ktorá je súčasťou vojenskej poľnej nemocnice, zapožičalo Ministerstvo obrany SR. Bratislava, 5. apríl 2020.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA/TTSK
5. marca 2021 Ministerstvo zdravotníctva od Zdravotnickespravy.skSITA

Ministerstvo zdravotníctva pripravuje reformu ambulancií

Cieľom reformy primárnej ambulantnej sféry je tiež nové nastavenie siete všeobecných lekárov.

Ministerstvo zdravotníctva SR pripravuje reformu ambulancií. Vzniknúť by mali nové ambulancie, rezort chce podporovať ich otváranie v najkritickejších regiónoch.

Cieľom reformy primárnej ambulantnej sféry je tiež nové nastavenie siete všeobecných lekárov. Zlepšiť by sa mala dostupnosť kvalitnej zdravotnej starostlivosti a medici by mali byť motivovaní po štúdiu ostať pracovať na Slovensku.

Hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová v tlačovej správe pripomenula, že na Slovensku máme oproti ostatným krajinám nízky počet všeobecných lekárov. Časť z nich pritom čoskoro dovŕši dôchodkový vek alebo už v dôchodkovom veku sú.

Pripravovaná reforma má podľa štátnej tajomníčky Jany Ježíkovej pritiahnuť do ambulantnej sféry nových lekárov, aby v budúcnosti po odchode časti lekárov do dôchodku nebolo obmedzené poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Vedenie ministerstva v týchto dňoch o vízii diskutuje so všetkými kľúčovými partnermi v zdravotníctve – s ambulantnými lekármi a odbornými spoločnosťami, zástupcami samosprávnych krajov či zdravotnými poisťovňami. Následne bude dokument predstavený aj širokej verejnosti,“ dodala Eliášová.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.