Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zdravotníčka mobilnej očkovacej služby Košického samosprávneho kraja pripravuje vakcínu od spoločnosti AstraZeneca počas očkovania ľudí bez domova proti COVID-19 v zariadení Oáza - nádej pre nový život v Bernátovciach. Bernátovce, 21. apríl 2021.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA/Marek Lukáč
10. októbra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Množia sa útoky antivaxerov proti zdravotníkom, polícia posilní hliadkovú činnosť

Posilnené budú poriadkové policajné hliadky na ochranu zdravotníckeho personálu predovšetkým na urgentných príjmoch a v mobilných očkovacích tímoch.

Na Slovensku musí vládnuť rozvaha a pokoj a nie agresia. Na tlačovom brífingu v Kysuckej nemocnici v Čadci to v súvislosti s množiacimi sa útokmi antivaxerov proti zdravotníkom vyhlásil predseda vlády SR Eduard Heger.

Dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran potvrdil, že od 10. októbra budú posilnené poriadkové policajné hliadky na ochranu zdravotníckeho personálu predovšetkým na urgentných príjmoch a v mobilných očkovacích tímoch.

Je nemysliteľné, aby zdravotníci boli pod vplyvom agresie tých, ktorí sú proti očkovaniu. Toto na Slovensku jednoducho nemôžeme tolerovať. Potrebujeme budovať kultúru úcty a rešpektu voči tým, ktorí sa očkovať chcú a voči lekárom, ktorí sú tu na to, aby nám pomáhali a chránili naše zdravie,“ povedal Heger.

Útoky antivaxerov

Verbálne a fyzické útoky antivaxerov sa v posledných týždňoch množia predovšetkým v Žilinskom kraji, objavili sa v Turci, na Orave, ale aj na Kysuciach.

Raz a navždy s tým skoncujeme. Policajný zbor od dnešného dňa bude uplatňovať veľmi tvrdé opatrenia voči tým, ktorí si demokraciu vysvetľujú ako bezbrehú a bohužiaľ sa javia ako organizovaná skupina. Máme vytipovaných ľudí, ktorí sa opakovane dopúšťajú takýchto atakov voči zdravotníckym zamestnancom,“ uviedol Hamran.

Polícia aj vojsko

Ten zároveň pripustil, že na pokrytie všetkých zdravotníckych pracovísk nemá polícia dostatočné personálne kapacity.

Polícia by nemala možnosť plniť ostatné úlohy, ktoré jej vyplývajú zo zákona. Práve preto oslovíme Ozbrojené sily SR aj Zbor väzenskej a justičnej stráže a dáme podľa potrieb jednotlivých regiónov dokopy sily a prostriedky, ktoré budú uvoľňované na podporu a pomoc nášmu zdravotníckemu personálu,“ dodal Hamran.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.