Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fnspnz_foto.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: FNsP NZ
1. decembra 2021 Správy od Informačný servisSITA

Nadácia Križovatka v spolupráci s dlhoročným partnerom KiK textil darovala desať monitorov dychu nemocnici v Nových Zámkoch

Nadácia Križovatka darovala Neonatologickej klinike – Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch desať nových monitorov dychu Babysense 1 Pro. Pomocnú ruku jej podala spoločnosť KiK, s ktorou Nadácia Križovatka spolupracuje už niekoľko rokov a vďaka ktorej bolo do slovenských nemocníc doteraz darovaných 238 prístrojov pre kontrolu dychu novorodencov.

KiK už roky podporuje aj charitatívne projekty. Medzi organizácie, ktorým obchodný reťazec dlhodobo pomáha, patrí aj Nadácia Križovatka. Jej cieľom je vybaviť všetky novorodenecké a neonatologické oddelenia slovenských nemocníc monitormi dychu. Tie sú účinným prostriedkom v boji proti SIDS, teda proti syndrómu náhleho úmrtia dojčiat. Dlhodobá spolupráca na projekte „Mamička, dýcham“ nabrala tento rok ďalší rozmer, keď pri príležitosti otvorenia 100-tej predajne na Slovensku, spoločnosť KiK darovala symbolicky ďalších 100 monitorov dychu pre novorodenecké a pôrodnícke oddelenia po celom Slovensku.

„S Nadáciou Križovatka sme nadviazali spoluprácu v roku 2018. Z tejto spolupráce mám naozaj radosť, pretože sa týka pomoci tým najzraniteľnejším – deťom. Aj tento rok sme sa rozhodli podporiť novorodenecké oddelenia na Slovensku a vďaka dobrej znalosti prostredia zástupcov Nadácia Križovatka viem, že monitory poputujú do nemocníc, ktoré ich aktuálne najviac potrebujú. Verím, že vďaka nim budú mať mamičky v novozámockej nemocnici väčší pocit istoty,“ hovorí Martin Šatný, konateľ spoločnosti KiK pre Slovensko a Českú republiku.

Monitor dychu, ako jediná účinná pomôcka na prevenciu SIDS

Monitor dychu BabySense je historicky prvým výrobkom na svete tohto druhu. Po dobu 30 rokov svojej existencie prešiel mnohými úpravami a je neustále modernizovaný tak, aby spĺňal náročné klinické skúšky. Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv je registrovaný ako zdravotnícka pomôcka.

Nadácia Križovatka je mimovládna nezisková organizácia, ktorá od roku 2008 šíri ako jediná v SR povedomie o Syndróme náhleho úmrtia dojčiat (SIDS) a o možnostiach ochrany ohrozených detí do 1 roku veku. Vďaka darcom a sponzorom pomáha vybaviť slovenské nemocnice a pôrodnice monitorom dychu. Tento monitor dychu stráži nielen zástavu dychu, ale tiež apnoe pauzy, a akékoľvek nepravidelnosti dychu dieťaťa a okamžite spustí alarm, aby privolal pomoc rodiča, ktorý môže v prípade potreby včas poskytnúť dieťaťu prvú pomoc.

Fnspnz_foto2.jpg
Foto: FNsP NZ

„Cieľom je, aby bolo monitorom dychu vybavené každé lôžko pre novorodencov a dojčatá. Tento monitor dychu nielen stráži zástavu dychu, ale tiež apnoe pauzy, a akékoľvek nepravidelnosti dychu dieťaťa a okamžite spustí alarm, aby privolal pomoc zdravotníckeho personálu alebo rodičov, ktorí môžu v prípade potreby včas poskytnúť dieťaťu prvú pomoc. Vybaviť nemocnice monitormi sa Nadácii Križovatka darí vďaka darcom a sponzorom, ktorým sa chcem srdečne poďakovať,“ vyjadrila sa Táňa Tomasch riaditeľka Nadácie Križovatka.

Viac o projekte „Mamička, dýcham“

Ťažiskovým zmyslom projektu „Mamička, dýcham“ je pomáhať vybaviť slovenské nemocnice a ich pôrodnícke a novorodenecké oddelenia monitormi dychu Babysense. Cieľom je, aby bolo monitorom dychu vybavené každé lôžko pre novorodencov a dojčatá. Druhou časťou poslania projektu je zriaďovanie a prevádzka výpožičných miest pri novorodeneckých a pôrodníckych oddeleniach nemocníc, kde si rodičia novonarodených detí môžu pri odchode domov monitor dychu požičať, aby aj doma mohli pokojne spať s vedomím, že dych ich dieťatka stráži monitor dychu.

Rozdelenie monitorov dychu pre slovenské nemocnice:

Screenshot_1.png
Foto: FNsP NZ

Informačný servis

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.