Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
očkovanie vakcina koronavirus
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AP Photo/Markus Schreiber
27. decembra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Nemecko splnilo plán podať do konca roka 30 miliónov dávok vakcín, stanovili ho v polovici novembra

Cieľ sa stal ešte naliehavejším po tom, ako sa objavil vysoko nákazlivý variant omikron, ktorý sa začal po Európe šíriť.

Nemecko splnilo svoj cieľ podať od zhruba polovice novembra do konca roka ďalších 30 miliónov dávok očkovacích látok proti koronavírusu. Cieľom tejto snahy bolo oživenie pomalej vakcinačnej kampane. Minister zdravotníctva Karl Lauterbach oznámil, že plán krajina splnila už v nedeľu.

Dosiahli sme dôležitý míľnik,“ povedal. „Môžeme na to byť hrdí,“ dodal. V rámci podaných vakcín bolo 25 miliónov posilňujúcich dávok. Zvyšných päť miliónov tvorili prvé a druhé dávky.

Tempo vakcinácie

Plán podať 30 miliónov dávok očkovacích látok do konca roka Nemecko prijalo 18. novembra. Chcelo tak čeliť rastu počtu prípadov nákazy delta variantom koronavírusu, keďže tempo vakcinácie sa spomalilo.

Cieľ sa stal ešte naliehavejším po tom, ako sa objavil vysoko nákazlivý variant omikron, ktorý sa začal po Európe šíriť.

Posúvanie termínu

Nemecko však posunulo termín splnenia ďalšieho cieľa, a to dosiahnutia 80-percentnej zaočkovanosti populácie. Pôvodne krajina plánovala, že to stihne do 7. januára, teraz to chce dosiahnuť do konca januára.

V súčasnosti je úplne zaočkovaných 58,9 milióna obyvateľov Nemecka, čiže zaočkovanosť je na úrovni 70,8 percenta.

Podľa Inštitútu Roberta Kocha, ktorý v krajine zodpovedá za prevenciu a kontrolu chorôb, je však zaočkovanosť pravdepodobne o 5 percent vyššia pre medzery v hlásení vakcinácie.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.