Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultna nemocnica s poliklinikou j. a. reimana v presove.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.fnsppresov.sk
28. septembra 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Nemocnica v Prešove dostala pokutu za rozporné zabezpečenie upratovacích a dezinfekčných služieb

ÚVO preskúmal konkrétne 316 faktúr vystavených v období od januára 2019 do apríla 2021.

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove dostala od Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) pokutu vo výške 80-tisíc eur. Vo vymedzenom období si totiž zabezpečila upratovacie, čistiace a dezinfekčné služby v rozpore so zákonom o verejnom obstarávaní. Informovala o tom hovorkyňa úradu Janka Zvončeková.

Úrad začal s kontrolou postupu danej nemocnice na základe podnetu, ako aj medializovaných informácií,” potvrdil predseda úradu Miroslav Hlivák. ÚVO preskúmal konkrétne 316 faktúr vystavených v období od 2. januára 2019 do 1. apríla 2021.

Vyšetrovanie ukázalo, že nemocnica porušila zákon, keď zákazky na poskytnutie služby zadala spoločnostiam bez použitia postupov stanovených týmto zákonom. „Keďže nemocnica súhlasila so zisteniami úradu, úrad mohol pokutu v zmysle zákona znížiť o polovicu. Nemocnica tak musí zaplatiť pokutu vo výške 89 079,94 eur,” doplnil Hlivák.

Dodal tiež, že aj keď si mnohí laici môžu myslieť, že úrad je „odtrhnutý od reality”, keď počas pandémie ukladá nemocnici pokutu, ÚVO stojí na strane verejného záujmu. „Dodržiavaním zákona sa totiž má zaistiť čestná súťaž, na základe ktorej sú verejné peniaze míňané hospodárne a sú chránené aj práva hospodárskych subjektov,” uzavrel Hlivák.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.