Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.facebook.com
16. marca 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Nemocnica v Starej Ľubovni má nové ambulantné onkologické oddelenie za 170-tisíc eur

V nemocnici v Starej Ľubovni len prednedávnom ukončili výstavbu nového urgentného príjmu, operačných sál na gynekológii a pôrodných sál.

V Ľubovnianskej nemocnici dokončili nové ambulantné onkologické oddelenie za približne 170-tisíc eur. Prestavbu pôvodného oddelenia nemocnica financovala z vlastných zdrojov.

Okrem nového technologického vybavenia pribudol aj výťah pre imobilných pacientov za ďalších približne 120-tisíc eur. Ako pre agentúru SITA ďalej uviedol riaditeľ nemocnice Peter Bizovský, oddelenie začne svoju prevádzku zrejme po Veľkej noci.

Práce na oddelení ukončili začiatkom tohto týždňa. „Do konca týždňa je potrebné spracovať nový prevádzkový poriadok, keďže ide o úplne nové priestory, nový hygienicko-epidemický režim a na budúci týždeň to chceme dať na posúdenie Úradu verejného zdravotníctva SR,“ priblížil riaditeľ.

Nový urgent aj gynekológia

V nemocnici v Starej Ľubovni len prednedávnom ukončili výstavbu nového urgentného príjmu, operačných sál na gynekológii a pôrodných sál. Rozšíriť sa tam podarilo aj rádiologické a detské oddelenie.

Práce v rámci modernizácie infraštruktúry nemocnice si vyžiadali približne 4,5 milióna eur. Veľká časť financií išla z európskych zdrojov. Ďalších 1,5 milióna eur do vybavenia nových priestorov investovala nemocnica z vlastných zdrojov.

Výstavba parkovacieho domu

Začiatkom apríla by sa v nemocnici malo začať aj s výstavbou parkovacieho domu a priľahlých parkovacích miest za 1,7 milióna eur. Práce by mali trvať pol roka, ich dodávateľom bude víťaz verejného obstarávania, firma Metrostav Slovakia, a. s. V parkovacom dome bude 162 parkovacích miest, ďalších 60 až 70 pribudne podľa riaditeľa na priľahlých parkovacích plochách.

Ľubovnianska nemocnica, n.o., poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre takmer 53-tisíc obyvateľov okresu Stará Ľubovňa. Viac ako 20-percentný podiel pacientov predstavujú obyvatelia mimo spádovej oblasti nemocnice.

Ročne odhospitalizuje viac ako 10-tisíc pacientov, ambulantne vyšetrí viac ako 80-tisíc pacientov a vykoná viac ako 200-tisíc laboratórnych, diagnostických a rehabilitačných výkonov.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.