Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica zilina koroanvirus situacia.jpg
Foto: www.facebook.com
18. marca 2022 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Nemocnice sa môžu uchádzať o oddlženie, hodnota je 575 miliónov eur

Zmluvy sa v najbližších dňoch objavia v Centrálnom registri zmlúv.

Nemocnice sa môžu uchádzať o oddlženie v hodnote 575 mil. eur. Ministerstvo zdravotníctva na základe schváleného materiálu o oddlžení pristúpilo k podpisom mandátnych zmlúv so zdravotníckymi zariadeniami, ktoré prejavili záujem zúčastniť sa oddlženia. Ide tak o záverečnú fázu v procese oddlženia zdravotníckych zariadení.

Participácia každého zdravotníckeho zariadenia v procese oddlžovania je dobrovoľná, právne nenárokovateľná, transparentná a postavená na princípe rovnakého prístupu a zaobchádzania pre všetkých,“ doplnil minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský.

Mandátne zmluvy začali podpisovať 16. marca, najmä so zdravotníckymi zariadeniami, ktoré sú najviac zadlžené. Tieto zmluvy sa v najbližších dňoch objavia v Centrálnom registri zmlúv. Ďalším krokom po podpise a zverejnení všetkých mandátnych zmlúv bude kontrola záväzkov zdravotníckych zariadení.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.