Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
KORONAVÍRUS: Špeciálny stan pred Klinikou infektológie a geografickej medicíny na Kramároch v Bratislave, zabezpečujúci ochranu neinfikovaných pred pacientmi podozrivými z ochorenia COVID 19, aby zabránili možnému hroziacemu riziku rozšírenia koronavírusu (2019 nCoV). Stan pred klinikou infektológie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Jana Birošová
1. februára 2022 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Nemocnice sa pripravujú na zvýšený nápor pacientov s ochorením COVID-19

V triážnom stane zdravotníci pacienta otestujú, stanovia mu diagnózu, indikujú ďalšiu liečbu a liečebné procesy.

Ministerstvo zdravotníctva sa v súčinnosti s nemocnicami a ďalšími operatívnymi zložkami pripravuje na zvýšený nápor pacientov s ochorením COVID-19. Ministerstvo vnútra prostredníctvom Hasičského a záchranného zboru poskytlo celkovo 24 vyhrievaných stanov o rozmeroch 4×8 metrov, a to pre potreby zdravotníckych zariadení.

Hasičský a záchranný zbor zabezpečí ich 24 hodinovú prevádzku. O vybudovanie triážneho stanu požiadalo zatiaľ 20 nemocníc. Triážne stany majú napríklad v Banskej Bystrici a Nitre, avšak zatiaľ nie sú v prevádzke. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová

V triážnom stane zdravotníci pacienta otestujú, stanovia mu diagnózu, indikujú ďalšiu liečbu a liečebné procesy. Pacient podľa zdravotného stavu bude následne nasmerovaný do domácej liečby alebo bude hospitalizovaný v zdravotníckom zariadení.

Nemocnice, ktoré nebudú chcieť prevádzkovať triážne stany, môžu naďalej využívať existujúce postupy v boji s ochorením COVID-19, ako napríklad výpomoc študentov medicíny a ošetrovateľstva.

Antigénové testy vykonané v triážnom stane bude bezplatné s tým, že výsledok bude zaznamenaný v aplikácii Moje ezdravie. Pozitívny výsledok antigénového testu nebude v zmysle platných opatrení považovaný za prekonanie ochorenia.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.