Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica upravili režim v ambulanciách, príznakových pacientov ošetria v neskorších hodinách
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, AP Photo
18. septembra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Nemocnice upravujú režim v ambulanciách, príznakových pacientov ošetria v neskorších hodinách

Bez obmedzení sú po novom ošetrovaní pacienti OTP, ktorí nemajú klinické známky infekcie COVID-19.

Nemocnice v Levoči a Kežmarku upravili režim vyšetrení vo svojich ambulanciách v súvislosti s epidemickými opatreniami. Od 16. septembra ošetrujú príznakových pacientov v neskorších ordinačných hodinách. Rozhodnutie vyplýva z usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR.

Hlavným cieľom je zabrániť tomu, aby sa v rovnakom čase stretávali pacienti s príznakmi s pacientmi bez klinických príznakov ochorenia COVID-19. Informovala o tom v tlačovej správe Martina Pavliková, hovorkyňa siete Agel Sk, pod ktorú obe nemocnice patria.

Bez obmedzení sú po novom ošetrovaní pacienti OTP, ktorí nemajú klinické známky infekcie COVID-19, ako sú horúčka, kašeľ, sťažené dýchanie či strata čuchu a chute. Ide teda o kompletne zaočkovaných, testovaných, pričom antigénový test nesmie byť starší ako 48 hodín a PCR nie starší než 72 hodín, ako aj tých, ktorí prekonali toto ochorenie za posledných 180 dní.

Po 13.00 či ku koncu ordinačných hodín budú ošetrovať pacientov, ktorí síce nemajú príznaky COVID-19, ale nespĺňajú kritériá OTP, a rovnako aj tí, ktorí príznaky možného ochorenia majú.

Podľa riaditeľa oboch nemocníc Františka Lešundáka bude neodkladná starostlivosť, teda akútne stavy, posúdené a šetrené lekárom ambulancie individuálne. „Cieľom týchto opatrení je zníženie rizika možnej nákazy ochorením COVID-19 v našom zdravotníckom zariadení,“ vysvetlil.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.