Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocniciam združeným v ANS stále nevyplatili peniaze na hospodársku mobilizáciu za február až apríl
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AP Photo/Rajanish Kakade
17. júna 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Nemocniciam združeným v ANS stále nevyplatili peniaze na hospodársku mobilizáciu za február až apríl

Zdravotnícke zariadenia združené v ANS zamestnávajú približne 27 300 zamestnancov.

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) upozorňuje na pozastavenie vyplácania finančných prostriedkov na výdavky určené na hospodársku mobilizáciu v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na zabezpečenie riešenia druhej vlny pandémie koronavírusu.

Do dnešného dňa neboli nemocniciam združeným v ANS vyplatené finančné prostriedky za mesiace február až apríl 2021. Informoval o tom v stredu riaditeľ Kancelárie ANS Miroslav Valaštík.

Podľa informácie MZ SR boli podklady zo strany rezortu zdravotníctva spracované a zaslané v polovici mája na podpis o uvoľnenie prostriedkov Ministerstvu financií SR, ktoré k dnešnému dňu súhlas na uvoľnenie nedalo. Tieto prostriedky podľa ANS chýbajú v rozpočtoch nemocníc a dostávajú ich do situácií, keď nemajú na včasné uhrádzanie záväzkov voči dodávateľom, čo následne spôsobuje problémy pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

ANS sa v tejto súvislosti obrátila na ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského s požiadavkou o zasadenie sa o skoré uvoľnenie prostriedkov na preplatenie výdavkov určených na hospodársku mobilizáciu od februára 2021.

ANS je dobrovoľným, zamestnávateľským, záujmovým, nepolitickým a nezávislým združením združujúcim 78 malých a stredných nemocníc a iných zdravotníckych zariadení. Zdravotnícke zariadenia združené v ANS zamestnávajú približne 27 300 zamestnancov.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.