Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rúška v interiéroch sú podľa vyhlášky naďalej povinné
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Gettyimages
12. augusta 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Nová vyhláška ÚVZ upravuje nariadenia o prekrytí horných dýchacích ciest, povinný bude aj respirátor

Ostatné ustanovenia vyhlášky o prekrytí horných dýchacích ciest sa nemenia.

Prekrytie horných dýchacích ciest v interiéroch bude aj naďalej povinné. Respirátor bude povinný v červenom, bordovom a čiernom stupni ohrozenia, v okresoch v zelenej a oranžovej fáze bude stačiť rúško, šál alebo šatka.

Vyplýva to z vyhlášky k prekrytiu horných dýchacích ciest z dielne Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), ktorá bude v platnosti od pondelka 16. augusta. V tlačovej správe o tom informoval Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.

V exteriéroch

V exteriéroch bude prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom alebo rúškom povinné len v okresoch v druhom či treťom stupni ohrozenia, teda v bordových a čiernych.

V exteriéroch okresov v prvom stupni ohrozenia (červená), ostražitosť (oranžová) alebo monitoring (zelená) bude prekrytie horných dýchacích ciest povinné iba pri hromadných podujatiach,“ uvádza vyhláška.

Pedagogickí a odborní zamestnanci

ÚVZ SR dodáva, že prekryté horné dýchacie cesty nebudú musieť mať pedagogickí a odborní zamestnanci pri výchove a vzdelávaní detí a žiakov so sluchovým postihnutím, s poruchami autistického spektra a so stredným až hlbokým stupňom mentálneho postihnutia.

Výnimku budú tiež mať učitelia žiakov s mentálnym postihnutím, ktorí majú aj iné zdravotné postihnutie,“ uvádzajú hygienici. Ostatné ustanovenia vyhlášky o prekrytí horných dýchacích ciest sa nemenia.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.