Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tabuľa označujúca priestor na očkovanie v areáli Fakultnej nemocnice v Nitre, kde dnes uskladnili prvé dávky vakcín na prevenciu ochorenia COVID-19. Bratislava, 26. december 2020.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Ministerstvo zdravotníctva SR
26. decembra 2020 Ministerstvo zdravotníctva od Zdravotnickespravy.skSITA

O novej vakcíne pripraví Ministerstvo zdravotníctva SR informačnú a mobilizačnú kampaň

MZ SR vystaví informačnú, edukačnú a následne mobilizačnú kampaň pre očkovanie.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pripravuje informačnú a mobilizačnú kampaň o novej vakcíne.

Kampaň poskytne podľa rezortu všetky relevantné a overené informácie k téme očkovania proti infekčnému ochoreniu COVID-19 na jednom mieste tak, aby dôveryhodne zodpovedala drvivú väčšinu otázok verejnosti. Informovala o tom v stredu hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Očkovanie vakcínou proti COVID-19 je celosvetovo najdiskutovanejšia téma. Preto je aktuálne aj najsilnejšou témou konšpiračných a antisystémových platforiem. Aj Slovensko čelí silnej dezinformačnej kampani predovšetkým v online priestore. MZ SR už nastavilo komunikačnú stratégiu sociálnych sietí na aktívnom publikovaní objektívnych faktoch a odborných argumentoch, sprostredkovaných zrozumiteľne aj laickej verejnosti,“ povedala Eliášová.

Všetky známe informácie

MZ SR vystaví informačnú, edukačnú a následne mobilizačnú kampaň pre očkovanie. Webová stránka kampane zodpovie všetky dnes známe a overené informácie o vývoji, bezpečnosti a účinnosti vakcín a poskytne aj dostupné detailnejšie informácie, ktoré môžu ľudí zaujímať.

Do edukačnej a mobilizačnej kampane plánuje ministerstvo zapojiť dôveryhodné osobnosti – rešpektovaných lekárov a vedcov, vplyvných predstaviteľov kultúry, športu, ale aj podnikania, cirkvi a osobnosti rešpektované vo svojom regióne.

Podstatné bude, že ktokoľvek, kto sa svojím názorom a vplyvom zapojí do kampane, tak urobí z vlastného presvedčenia a bez nároku na honorár,“ doplnila Eliášová.

Odpovede na otázky

Informačná, edukačná, fáza bude podľa rezortu zdravotníctva o objektívnych informáciách a odpovediach na všetky otázky laickej aj odbornej verejnosti.

V mobilizačnej časti kampane chce ministerstvo sprostredkovať názor vplyvných osobností pre jednotlivé cieľové skupiny – vekové kategórie, regióny, odvetvia a komunity. Pre edukáciu verejnosti využije všetky typy médií, pôjde o kombináciu tradičných a sociálnych médií.

MZ SR aktuálne vyhodnocuje stratégiu kampane a pracuje na príprave jednotlivých formátov tak, aby počas januára začalo s ich postupným nasadzovaním. Informačnú a mobilizačnú kampaň pripravuje ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s komunikačnou agentúrou AMI Communications Slovakia, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.