Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Očkovanie, koronavírus
Foto: SITA/Jana Birošová
30. novembra 2021 Lieky a liečivá od Zdravotnickespravy.skSITA

O očkovanie treťou dávkou je veľký záujem, ministerstvo pripomína možnosť registrácie

Žiadatelia tiež môžu kontaktovať infolinku rezortu či nechať sa zaočkovať u svojho lekára, ak túto možnosť ponúka.

O očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je na Slovensku veľký záujem. Ministerstvo zdravotníctva SR preto záujemcom pripomína, že existuje možnosť registrácie vopred cez takzvanú čakáreň.

Žiadatelia tiež môžu kontaktovať infolinku rezortu či nechať sa zaočkovať u svojho lekára, ak túto možnosť ponúka. Uviedla to v tlačovej správe hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová. Dodala, že celkovo absolvovalo tretie očkovanie už takmer 400-tisíc ľudí.

Registračný formulár

Registračný formulár nájdu záujemcovia o preočkovanie na stránkach korona gov alebo vakcína nczi. Po registrácii im bude pridelený presný termín na očkovanie, čím sa vyhnú čakaniu pred očkovacími centrami.

Zároveň sa tým umožní efektívnejšia distribúcia vakcín a manažment pacientov a zdravotníkov vo vakcinačných centrách,” informovala Eliášová. Doplnila, že pri registrácii na očkovanie sa zadáva kraj a okres, v ktorom sa chce žiadateľ zaočkovať.

Je možné zadať viacero možností, čím sa predpokladá získanie skoršieho termínu. Podľa Eliášovej však netreba zabúdať na to, že voliť si treba len taký okres, do ktorého nebude mať žiadateľ problém za očkovaním vycestovať.

Aj call centrum

Ďalšou z možností, ako sa zaregistrovať na tretiu dávku, je kontaktovať call centrum ministerstva zdravotníctva na telefónnom čísle 0800 174 174.

Túto možnosť však odporúčame využiť iba ľudom, ktorí nemajú možnosť prihlásiť sa elektronicky. Kapacity centra nie sú neobmedzené a pri veľkom záujme volajúcich sa predĺži doba čakania na linke,” dodala Eliášová. Na možnosť očkovania treťou dávkou sa možno spýtať aj ošetrujúceho lekára.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.