Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obezita problem zdravie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
4. marca 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Obezita je problém týkajúci sa viac než tretiny slovenskej populácie

ÚVZ SR pripomína, že v dôsledku obezity narastá riziko vzniku ďalších ochorení, ktoré znižujú kvalitu alebo dĺžku života.

Nadbytočná hmotnosť je vážny a rozšírený problém, ktorý sa dotýka viac než tretiny slovenskej populácie. Pri príležitosti Svetového dňa obezity o tom vo svojom profile na sociálnej sieti informoval Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR).

Úrad tiež priblížil, že vplyv nadváhy a obezity na organizmus nemožno podceňovať. Upozorňuje, že ide o jeden z najvýznamnejších rizikových faktorov, ktoré zásadne zhoršujú celkový zdravotný stav človeka.

ÚVZ SR pripomína, že v dôsledku obezity narastá riziko vzniku ďalších ochorení, ktoré znižujú kvalitu alebo dĺžku života jednotlivcov. Z ochorení možno spomenúť napríklad diabetes mellitus, hypertenziu, náhlu mozgovú príhodu alebo rôzne nádorové ochorenia.

Práve z týchto dôvodov je obezita jednou z kľúčových oblastí, ktorej venujú pozornosť zdravotníci na celom svete – vrátane Úradu verejného zdravotníctva SR a regionálnych úradov verejného zdravotníctva, ktoré prevádzkujú poradne zdravia pre občanov,“ dopĺňa úrad. Bližšie informácie o tom, ako rozpoznať nadváhu a obezitu možno nájsť na tejto webovej stránke.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.