Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
očkovanie vakcina koronavirus
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, AP Photo/Bob Edme
19. júla 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Očkovacie centrá v Banskobystrickom kraji zaočkovali už viac ako 1 100 ľudí bez pozvánky

Neregistrovaných záujemcov o očkovanie žiadajú o trpezlivosť, keďže prednosť majú stále ľudia s pozvánkou.

Viac ako 1 100 ľudí zaočkovali proti COVID-19 bez predchádzajúcej registrácie v očkovacích centrách Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) od štvrtka 15. júla do dnešného poludnia.

Ako informovala hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková, v piatich centrách v Banskej Bystrici, v Žiari nad Hronom, vo Zvolene, v Revúcej aj v Lučenci bude župa pokračovať vo vakcinácii neregistrovaných aj v tomto týždni.

Bezproblémová koordinácia

Žiadne problémy sa podľa jednotlivých koordinátorov nevyskytli, možnosť prísť a zaočkovať sa bez registrácie využili stovky ľudí. Najviac ich bolo v Lučenci hneď po spustení očkovania bez pozvánky, teda vo štvrtok 15. júla. O vakcínu od Pfizer/BioNTech takto prejavilo záujem 402 ľudí, registrovaných očkovancov bolo na tento termín len 74,“ povedal zastupujúci hlavný koordinátor očkovacích centier BBSK Michal Krnavec.

V očkovacom centre v Banskej Bystrici podľa jeho slov zaočkovali počas piatka a soboty 170 neregistrovaných, v Žiari nad Hronom to bolo len za sobotu 252 záujemcov.

Vysoký záujem o očkovanie

Dnes bez pozvánky očkujeme vo Zvolene a v Revúcej, kde rovnako evidujeme vysoký záujem. Do poludnia takto do priestorov zvolenskej jedálne Doprastavu prišlo asi dvesto ľudí, za dve hodiny od otvorenia zaočkovali v Revúcej takmer 40 neregistrovaných,“ doplnil koordinátor.

Na očkovanie je potrebné priniesť si so sebou občiansky preukaz, preukaz poistenca a v prípade, že ide o druhú dávku vakcíny, aj potvrdenie o zaočkovaní prvou dávkou.

Pre ľudí, ktorí doposiaľ očkovaní neboli, je v súlade so štátnou očkovacou stratégiou určená v očkovacích centrách kraja výhradne vakcína od Pfizer/BioNTech.

Rovnako stále platí, že druhá dávka očkovacej látky musí byť zhodná s prvou, nakoľko ministerstvo zdravotníctva doposiaľ nevydalo žiadne oficiálne usmernenie k ich kombinovaniu. Neregistrovaných záujemcov o očkovanie prosíme o trpezlivosť a rešpektovanie pokynov personálu očkovacích centier. Prednosť majú stále ľudia s pozvánkou,“ dodal vedúci oddelenia zdravotníctva Úradu BBSK Martin Caudt.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.