Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Virus Outbreak A man arrives to receive a dose of the Pfizer BioNTech COVID 19 coronavirus vaccine at a community vaccination center at the Kowloon Mosque And Islamic Centre in Hong Kong, Saturday, March 19, 2022. Hong Kong's cumulative coronavirus infections have exceeded 1 million as the city grapples with a widespread outbreak that has killed more people than the reported COVID 19 deaths in all of mainland China Hong Kong
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AP Photo/Kin Cheung
21. marca 2022 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Odborníci v USA očakávajú, že subvariant omikronu BA.2 zvýši počet nákaz v krajine

Predpokladá rast počtu infekcií pre subvariant BA.2, ale nemusí ísť o také masívne pribúdanie nákaz ako spôsobili predchádzajúce varianty.

Americkí zdravotnícki odborníci upozorňujú, že vysoko nákazlivý subvariant koronavírusu omikron BA.2 by mohol onedlho viesť k ďalšiemu rastu počtu nákaz v USA. Hlavný zdravotnícky poradca Bieleho domu Anthony Fauci uviedol, že subvariant BA.2 je o zhruba 50 až 60 percent nákazlivejší ako pôvodný omikron, ale nezdá sa, že by spôsoboval vážnejšie ochorenie.

Predstavitelia zdravotníctva naďalej zdôrazňujú, že vakcinácia proti koronavírusu a podanie posilňujúcej dávky je stále najlepšou cestou na predchádzanie vážnemu ochoreniu. Informuje o tom portál cnbc.com.

Zvýšil svoju schopnosť prenosu,“ povedal Fauci o subvariante. „Avšak, keď sa pozeráte na tieto prípady, nezdá sa, že by boli vážnejšie a nevyzerá to tak, že by obchádzali imunitnú odpoveď získanú vakcináciou alebo predošlou infekciou,“ dodal.

Subvariant omikronu už spôsobil rast počtu nákaz v Číne a v častiach Európy. Odhaduje sa, že tvorí približne 25 alebo 30 percent nových prípadov v USA, ale môže sa stať najdominantnejším variantom v krajine, konštatoval Fauci. Poznamenal, že predpokladá rast počtu infekcií pre subvariant BA.2, ale nemusí ísť o také masívne pribúdanie nákaz ako spôsobili predchádzajúce varianty.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.