Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ministerstvo zdravotníctva chce zriadiť Etickú komisiu pre klinické skúšanie liekov a zdravotníckych pomôcok
Foto: ilustračné, GettyImages
28. decembra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Omikron potvrdili už ďalších štyroch osôb, všetci boli zaočkovaní

Klinický priebeh ochorenia bol u všetkých štyroch ľahký.

Laboratóriá Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR potvrdili výskyt ďalších štyroch prípadov variantu omikron na Slovensku. Počet potvrdených prípadov tak stúpol na jedenásť. Informoval o tom hlavný hygienik SR Ján Mikas. Tieto štyri osoby boli zaočkované dvomi dávkami vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Prvá osoba je bez cestovateľskej anamnézy. Druhá osoba je s potvrdenou cestovateľskou anamnézou a tiež je úzkym kontaktom s pozitívnymi osobami. Tretia osoba je s potvrdenou cestovateľskou anamnézou z rizikovej krajiny. Štvrtá osoba bola v kontakte s osobami, u ktorých sa už potvrdil variant omikron. Klinický priebeh ochorenia bol u všetkých štyroch ľahký.

Z priebežných decembrových výsledkov sekvenovania vyplýva, že na Slovensku stále dominuje delta variant. Potvrdili ho v 98,6 % laboratórne vyšetrovaných pozitívnych vzoriek. Variant omikron potvrdili v 0,5 %, ostatné varianty boli v zastúpení 0,9 %.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.