Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultna nemocnica s poliklinikou fnsp v ziline.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.fnspza.sk
6. septembra 2021 Ministerstvo zdravotníctva od Zdravotnickespravy.skSITA

Podmienkou pre prijatie pacienta do žilinskej nemocnice na plánovanú hospitalizáciu je negatívny PCR test

Pacienti majú možnosť objednať sa na PCR vyšetrenie cez webstránku www.korona.gov.sk.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline od dnešného dňa vyžadujú od pacientov prichádzajúcich na plánované hospitalizácie negatívny RT-PCR test nie starší ako 72 hodín. Nemocnica sprísnila pravidlá príjmu pacientov na plánovanú hospitalizáciu na základe usmernenia ministerstva zdravotníctva. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

PCR testy v žilinskej nemocnici doteraz vyžadovali len pred nástupom na operačné výkony. „Aktuálne usmernenie rozširuje podmienku tohto typu testovania pre pacientov prijímaných na všetky plánované hospitalizácie, teda i bez chirurgického zákroku. Pri akútnych príjmoch vrátane pôrodov nie je možné takéto testovanie vopred naplánovať a zabezpečiť, podmienka sa preto netýka neodkladných urgentných stavov,“ upozornila Záteková s dodatkom, že pre deti do troch rokov veku je realizovaný PCR test v prípade, ak spĺňa klinické alebo diagnostické kritériá.

Ako ďalej poznamenala Záteková, pacienti majú možnosť objednať sa na PCR vyšetrenie cez webstránku www.korona.gov.sk. Po zadaní osobných údajov uvedie pacient informáciu, že ide na predoperačné vyšetrenie a po vložení dátumu nástupu do nemocnice mu portál automaticky vytvorí termín PCR testovania hradeného zdravotnou poisťovňou.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.