Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lekári povolanie povinnost grecko
Foto: ilustračné, GettyImages
3. decembra 2021 Správy od Zdravotnickespravy.skSITA

Politici a občania nesmú dehonestovať prácu lekárov, vyzýva Slovenská lekárska komora

Komora prisľúbila, že podnetmi sa v zmysle svojich kompetencií bude náležite zaoberať.

Slovenská lekárska komora (SLK) vyzýva politikov, ako aj občanov Slovenska, aby nedehonestovali prácu lekárov. Reaguje tak informácie o lekároch, ktorí vydávajú falošné potvrdenia o zaočkovaní, prekonaní ochorenia COVID-19 alebo o negativite či pozitivite testu.

Komora v tlačovej správe zdôraznila, že by verejnosť nemala všetkých poctivo a s vypätím všetkých síl pracujúcich lekárov „hádzať do jedného vreca” s ojedinelými prípadmi neetického správania zdravotníka.

Nevťahujte lekárov do politického boja. Vytvorte nám férové podmienky pre našu prácu a nechajte nás v pokoji pracovať,” vyzýva komora.

SLK zopakovala, že sa jasne vyjadrila k prípadom vydávania falošných potvrdení, a to aj na základe podnetov od samotných lekárov a už predtým vyzvala občanov, aby takéto prípady nahlásili. Komora prisľúbila, že podnetmi sa v zmysle svojich kompetencií bude náležite zaoberať.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.