Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Porodnica nemocnica poprad.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.nemocnicapp.sk
12. marca 2021 Zdravotnícke zariadenia od Zdravotnickespravy.skSITA

Popradská nemocnica bude mať nové pôrodnícke oddelenie, pribudne aj nová zdravotnícka technika

Do konca marca bude pôrodnícke oddelenie zatvorené.

V popradskej nemocnici sa začína s prestavbou pôrodníckeho oddelenia, v rámci ktorej pribudne nová zdravotnícka technika. Práce sú súčasťou veľkého projektu nemocnice v hodnote takmer 8,7 milióna eur.

V prípade pôrodnice pôjde o kompletné vybavenie pôrodných boxov a sekčnej sály, ako sú pôrodné postele, operačné lampy, mobilný operačný stôl pre sekčnú sálu, anestéziologický prístroj či kardiotokografy.

Pôrodnica je preto od dnešného dňa do konca marca zatvorená. Rodičky budú presmerované na pôrod do okolitých nemocníc, najmä do nemocnice v Kežmarku. Gynekologické oddelenie ostáva otvorené.

Rekonštrukcia a prístavba

V rámci financovania rozsiahleho projektu pokryje 90 percent oprávnených výdavkov nenávratný finančný príspevok zo zdrojov Európskej únie a štátneho rozpočtu, zvyšných 10 percent tvoria vlastné zdroje nemocnice. Projekt je zameraný na zvýšenie produktivity a efektívnosti, nemocnica investuje aj do materiálno-technického zabezpečenia.

V nemocnici sa ešte v roku 2019 začalo s prvou časťou projektu a to s rekonštrukciou a prístavbou centrálneho príjmu. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda, spolu s novým vybavením zdravotníckou technológiou bude v súlade s koncepciou Ministerstva zdravotníctva SR budovania urgentných príjmov druhého typu na Slovensku.

Na urgentný príjem pribudne pojazdné RTG C-rameno, USG prístroj, lôžka a zákrokové stoly, EKG prístroje, defibrilátory, monitory vitálnych funkcií a ďalšie prístroje.

Nové prístroje

Prestavbou prejde aj novorodenecké oddelenie, tam sa počíta s kúpou nového USG prístroja, transportného RTG, pribudnú aj inkubátory a prístroje pre umelú pľúcnu ventiláciu.

Nemocnicu v Poprade otvorili v roku 1974. Okrem základných oddelení boli otvorené aj nové oddelenia, ktoré doposiaľ v rámci okresu chýbali. V roku 2002 bola preklasifikovaná na nemocnicu s poliklinikou III. typu. V roku 2005 bola rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR založená obchodná spoločnosť Nemocnica Poprad, a. s.

K téme

Bezplatné novinky z Zdravotnickespravy.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.